Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Főnök, mit mondjunk, ha egy újságíró a végtörlesztők száma iránt érdeklődik? Semmit!

Főnök, mit mondjunk, ha egy újságíró a végtörlesztők száma iránt érdeklődik? Semmit! Az nem jó, akkor összevissza ír majd minden hülyeséget. Akkor azt, hogy nincs nagy érdeklődés, de mindenkit profin ki tudunk szolgálni. Vagy bármi más méretes bullshitet, lényeg, hogy ne csináljunk már kedvet ehhez a szarsághoz, mert mi fizetjük.
Egy ehhez hasonlatos jelenetet bírunk elképzelni a bankvezérek és a főkommuikátorok között. Az index ugyanis megfutotta a kötekező kört és megpróbált információt kiszedni a bankokból. Egyedül a CIB mondott használható számokat, a többiek sikeresen megmaradtak a semmitmondás szintjén.
Nem tudni tehát, hogy hányan akarnak végtörleszteni és azt se, hogy lesznek-e olyan forinthitelek, melyekkel már érdemes belevágni a devizahitel kedvezményes végtörlesztésébe. Egyelőre úgy tűnik, csak a takarékszövetkezetek mocorognak, a bankok kamatemelésekkel riasztják a végörlesztőket. Vizsgáltatja is őket ezért Rogán Antal.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
A Fitch magasan ragadó költségvetési hiányra (2027: 5,9 százalék) és emelkedő államadósságra (2027: 76,2 százalék) számít.