Kiszervezi védelmi ipari érdekeltségeit a magyar állam
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Az év végéig a már működő szálláshelyeknek meg kell szerezniük a csillagokat.
Megjelent a Magyar Közlönyben a vasárnap életbe lépő rendelet a szálláshelyek kötelező minősítési eljárásáról – írja a Portfolio.
A szálláshelyek minősítését a Magyar Turisztikai Minőségtanúsító Testület Nonprofit Kft. végzi. Első körben a szálláshelyek önértékelést végeznek, ezután helyszíni ellenőrzés következik. A Minősítő Bizottság és a Bíráló Bizottság együttesen dönt a végleges minősítésről, melyben a szálláshelyeket 1-5 csillag közötti kategóriákba sorolják.
A különböző szálláshelytípusokra – szálloda, panzió, kemping, üdülőháztelep, közösségi szálláshely, magánszálláshely, egyéb szálláshely – egyedi követelményrendszer vonatkozik. A minősítés érvényességi ideje 3 év, ezalatt a szálláshelyeknek folyamatosan eleget kell tenniük a megszerzett kategória követelményeinek. Ezt a minősítő szervezet bejelentés nélkül jogosult ellenőrizni.
A már működő szálláshelyeknek idén december 31-ig meg kell szerezniük az első minősítést.
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. A cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változások kerülnek bemutatásra.
Még mintegy 186 milliárd forint kedvező feltételű pénzügyi forrás érhető el az EXIM-nél a Demján Sándor Program keretében meghirdetett konstrukciókban.
Az ítélkezés minőségére is hatással lehet egyes bíróságok túlterheltsége, van, ahol átlagosan majd 140 ügyet visz egyszerre egy bíró. A kormány megoldása: bírsággal sarkallná élénkebb munkára a bírókat...
A magánegészségügy mérete tavaly már az ezer milliárd forintot közelíthette. A szektornak ennek ellenére nem volt jó éve.
A robotsebészeti eszköz számára 20 fok lenne az ideális.
A MÁV részletesen megírta a HVG-nek, mit tesznek, hogy minél kevesebb baj érhesse az utasokat.
Magyarország felébredt, pezseg, forr és tüntet, és egész biztosan tudja, mit nem akar. Állampártot. Vélemény.
Azt ellenőrzik, hogy valóban nem rúgják-e ki tömegével a magyar munkavállalókat.
"Az emberek jókedvűen a hatalom értésére adták, hogy ők szabadok akarnak lenni".
A közbeszerzéseken tőkeerőssé vált építőipari cégek bármikor le tudnak csapni versenytársaikra.
Az uniós forrásokhoz való hozzáférés a tét.
A só megtizedelheti a folyó élővilágát.