"Ennek így semmi értelme" - mondta az egészségügyi ágazatot képviselő Cser Ágnes, aki azt sérelmezte, hogy a közszférából kiszervezett egészségügyi dolgozók helyzetével a kormányoldal nem kívánt foglalkozni. Emlékeztetett arra, hogy már az egy héttel ezelőtti tárgyaláson sem kapott érdemi választ az őket érintő kérdésekre.
Az EDDSZ elnöke azt is sérelmezte, hogy a kormány és a szakszervezetek közötti tárgyalásról sem hangfelvétel, sem pedig emlékeztető nem készül. A folyamatban lévő tárgyalásról szólva azt közölte, hogy a szakszervezetek továbbra is ragaszkodnak a 13. havi bérhez.
Cser Ágnes szerint nincs értelme a bértárgyalásnak
Cser Ágnes szerint nincs értelme a kormány és a szakszervezetek közötti tárgyalásnak; az Egészségügyi és Szociális Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének (EDDSZ) elnöke a hétfő délelőtti ülést elhagyva azt mondta: jelzésértékűnek szánta a távozását.
A nagy kérdés: érti-e még valaki Orbán Viktort?
A választás óta jól kitapintható volt annak a közéleti zajnak a hiánya, amellyel a NER rezegtette szünet nélkül az idegrendszerünket. Ezért is feltűnő, hogy ezt a csendet megtörve Orbán Viktor kommunikációs szőnyegbombázásba kezdett.