HM vesztegetési ügy: Szekeres utasítására született feljelentés

Szekeres Imre volt honvédelmi miniszter utasítására született 2010 január elején feljelentés abban a vesztegetési ügyben, amelyben a katonai ügyészség most vádat emelt - hangsúlyozza az MSZP szerdai közleménye.

  • MTI MTI
HM vesztegetési ügy: Szekeres utasítására született feljelentés

A Budapesti Katonai Ügyészség szerdán sajtótájékoztatón jelentette be, hogy költségvetési szerv önálló intézkedésre jogosult dolgozója által üzletszerűen elkövetett vesztegetés miatt vádat emelt a Honvédelmi Minisztériumnál (HM) tavaly feltárt bűncselekmény ügyében; a vádhatóság szerint a vádlottak bűnszervezetben követték el tettüket.

Balogh Zoltán, az ügyészség szóvivője a honvédséget érintő legnagyobb horderejű ügynek nevezte az eljárást. A nyomozást vezető ügyész, Waltner Rolland azt mondta: a tavaly januárban indult eljárásban eleinte még nem tudták, hogy a bűnszervezet ilyen széles körű, hiszen tizenhat vádlott van. Mihalik Balázs százados ismertette: az ügy a HM négy szervezeti egységét, négy gazdasági társaságot, illetve a velük szerződésben álló, részükre szolgáltatást nyújtó húsz céget érintett.

Ezzel kapcsolatban a szocialisták leszögezik: "a nyomozás feltárta a láncolatot és megállapította, hogy a hálózat 2001-ben szerveződött". Emlékeztetnek arra, hogy az ügyben a Katonai Biztonsági Hivatal tárta fel az első láncszemet, erről Szekeres Imre akkori honvédelmi miniszter tájékoztatta a parlament honvédelmi és rendészeti bizottságát, valamint Sólyom László köztársasági elnököt, Tömböl László vezérkari főnök pedig nyilatkozatban ítélte el a gyanúba keveredett katonákat és méltatlansági eljárást indított ellenük.

Az MSZP bízik a Magyar Honvédség tagjaiban, nagy értékeli, hogy a politikai célú lejárató kampány ellenére hűek esküjükhöz, magas színvonalon látják el feladatukat itthon és a külföldi missziókban - közölte a szocialista párt.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?