MSZP: a kormány tiltsa meg az önkormányzatok eladósodását

A Nemzetgazdasági Minisztérium és a kormányhivatalok rendeljenek el azonnal adósságstopot az önkormányzatoknál, amíg az új törvény hatályba nem lép - mondta el keddi sajtótájékoztatóján Török Zsolt, az MSZP szóvivője. A szocialisták levélben fordultak a fővárosi kormányhivatalhoz és Matolcsy György nemzetgazdasági miniszterhez az ügyben.

  • MTI MTI
MSZP: a kormány tiltsa meg az önkormányzatok eladósodását

Wintermantel Zsolt, Újpest fideszes polgármestere kezdeményezésére a kerületi képviselőtestület keddi, rendkívüli ülésén dönthet kötvénykibocsátásról 5 milliárd forint értékben - mondta el sajtótájékoztatóján Trippon Norbert, az MSZP budapesti elnökségének tagja. Az ellenzéki politikus szerint ezzel a tervezett döntéssel akár 20 évre - a következő 4 ciklusra - meg kívánják kötni a következő városvezetések kezét.

A szocialisták ezért levélben követelik Nemzetgazdasági Minisztériumtól és a kormányhivataloktól, hogy rendeljenek el azonnal adósságstopot a helyhatóságoknál, amíg az új önkormányzati törvény hatályba nem lép.

Az MSZP-s politikusok azt is kérik a kormányhivataltól és a szaktárcától, hogy azonnal tiltsa meg Újpest eladósítását, valamint büntessék meg a kerületi városvezetést az államadósság növelésének, valamint Újpest eladósításának kísérlete miatt.

Trippon Norbert keddi sajtótájékoztatóján felszólította Újpest fideszes polgármesterét, hogy a felvenni tervezett adósságra vállaljon készfizető kezességet a saját vagyona és bevételei terhére.

Mi az időszakos böjtölés gyenge pontja, és mi a funkcionális élelmiszer? Dietetikus értékelte a legdivatosabb diétákat

Mi az időszakos böjtölés gyenge pontja, és mi a funkcionális élelmiszer? Dietetikus értékelte a legdivatosabb diétákat

Ketogén, 90 napos, mikrobiom- és kortizolcsökkentő: a divatdiéták akár be is válhatnak, de legalább egy baj biztosan van velük. Hogyan válasszuk ki a nekünk megfelelő módszert? Mennyi időt adjunk magunknak, ha a testsúlyunk 5-10 százalékát akarjuk leadni? Miért tartják még mindig a mediterrán típusú étrendeket a legjobbnak? Szűcs Zsuzsanna, a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének elnöke válaszolt.