Az első Magyar Köztársaság kikiáltásának napján, november 16-án szervezett akciósorozat a budapesti Fidesz-székházra kiragasztott "Lesz még magyar köztársaság!" felirattal indult, majd a Fóton, Nagyatádon, Pécsen, Szombathelyen, Tatabányán és Veszprémben végrehajtott akciókkal országossá bővült.
"Nem csak Budapesten, hanem az ország egyre több pontján jelen vagyunk és hallatjuk a hangunkat, elvégre az alkotmányosság visszaállítása és a valódi köztársaság megteremtése mindannyiunk ügye." - közölte Nagy András, a Negyedik Köztársaság Mozgalom alelnöke a párt sajtóközleménye szerint.