Hétfőn ül össze a Horn temetését koordináló bizottság

Boross Péter volt kormányfő, a Nemzeti Emlékhely és Kegyeleti Bizottság elnöke összehívta hétfőre a Horn Gyula egykori miniszterelnök temetését koordináló ad hoc bizottságot - tájékoztatta közleményében Radnainé Fogarasi Katalin, a Nemzeti Örökség Intézetének elnöke pénteken az MTI-t.

  • MTI MTI
Hétfőn ül össze a Horn temetését koordináló bizottság

A hétfői egyeztetésről bővebb tájékoztatást a teljes szervezést lebonyolító Nemzeti Örökség Intézete ad majd az ülést követően. Horn Gyula volt miniszterelnök szerdán hunyt el, életének 81. évében.

1989 májusától 1990 májusáig a Németh-kormány külügyminisztereként dolgozott, 1989 októberében egyik alapítója a Magyar Szocialista Pártnak, majd 1990 májusától 1998 szeptemberéig töltötte be a párt elnöki tisztségét. 1994 és 1998 között volt kormányfő. 1990-től 2010-ig volt tagja az Országgyűlésnek, amelynek munkájában 2007 szeptemberétől betegsége miatt nem vett részt.

Milyen hatása lehet az új, 3 százalékos kamatozású lakásvásárlási hitelnek?

Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.