Orbánék újabb nemzeti konzultációt tartanának

Egyelőre még a kabineten belül sem dőlt el, miről kérdeznék az embereket - írja a Népszabadság.

  • hvg.hu/MTI hvg.hu/MTI
Orbánék újabb nemzeti konzultációt tartanának

Várhatóan újabb nemzeti konzultációt indít - akár még a választások előtt - a kormány, a kérdőíves akció témája azonban egyelőre nem végleges - értesült a Népszabadság.

A cikk szerint az idei költségvetésben valamivel több mint másfél milliárd forintot különítettek el erre a célra.

A Népszabadság úgy tudja, a kormányzat egyik első szándéka szerint a kismamákkal, a gyermekvállalásra készülőkkel kívánnak konzultálni, azonban a célcsoport és a téma sincs még véglegesítve. A lap megkereste a Miniszterelnökséget is, ahol azonban csak a jövő hétre ígértek részletes tájékoztatást.

A kormány a ciklusban már többször levelezgetett a lakossággal, többek között gazdasági, munkahelyteremtési, szociális ügyekről kérdezték. De volt olyan, amit végül nem küldtek ki: a közbiztonságról szólót például meghirdették, de levelet ilyen témában még senki sem kapott.  A konzultációk költségének mindegyike elérte az egymilliárd forintot.

A kormányzati propagandáról további részleteket itt olvashat.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.