szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A lap azt írja, nem tudni, honnan van a CÖF-nek 620 milliós évi bevétele. A CÖF tagad és visszatámad – a Népszavát felszólítja, hogy tisztázza támogatóit és tulajdonosi hátterét.

Miközben a kormánypárti sajtó a Soros által pénzelt civilekről beszél, a kormánypárti civil szervezet a Civil Összefogás Fórum (CÖF) hátterében álló mecénásokról nem sokat lehet tudni, írja a mai Népszava. A lap emlékeztet, hogy a CÖF elnöke, Csizmadia László egyben a Nemzeti Együttműködési Alap elnöke, és ebben a pozíciójában ő is dönt arról, mely civil szervezetek kapnak állami támogatást. A CÖF a honlapja alapján három év alatt 620 millió forintot kapott, ennek kisebb hányadát a Fidesz pártalapítványa adta. Egyszázalékos felajánlásból összesen 1,3 milió forintos bevétele akadt a CÖF-nek.

A szervezet honlapján szereplő támogatók egy részéről korábban kiderült, hogy nem is tud arról, hogy támogatná a kormányzati civileket, mint a Magyar Református Egyház vagy a Magyar Pumi Klub. A honlap szerint egyébként egy, az ócsai birkózókat támogató egyesület, vagy egy másik, a magyar-tádzsik kulturális kapcsolatokat támogató szervezet is fontosnak tartja támogatni a CÖF-öt. A K-Monitor kiszámította, hogy a CÖF 600 millió forintot költött politikai kampányra 2014-ben.

 

MTI / Soós Lajos

A CÖF reagált az OS-en keresztül a vádakra, íme, a teljes dokumentum: "A CÖF támogatásáról folyamatosan visszatérő mesékkel traktálja a Népszava az olvasóit, arról azonban nem szól, hogy az alapítvány kizárólag hazai támogatású, szemben a Soros- és norvég pénzek által megfizetett, 'Népszava-típusú' bértollnokokat alkalmazó médiumokkal. A civil törvényt pedig a szerkesztőknek csak egyszer kellene elolvasni, és rögtön megírhatnák olvasóiknak, hogy az kizárja Csizmadia Lászlót a NEÁ-ból pályázat alapján elnyerhető pénzek elbírálásából, s annak bármiféle osztásából. A NEA elnöke 50.000,-Ft költségtérítés mellett a szervezet működését koordinálja.

A több ezer civil szervezet partnerségét és együttműködését élvező alapítványunk folyamatosan növeli közösségét, példa erre a közel 15 ezer szellemi honvédőnk is. A CÖF-CÖKA minden évben, szabályosan, a törvényi előírásoknak megfelelően a honlapján közli pénzügyi elszámolását, amit bírósági letétbe helyezett. Felszólítjuk a 'Népszavát', nyilvánosan sorolja fel tulajdonosi hátterét, pénzügyi támogatói nevét és az onnan kapott összegeket, hogy olvasói lássák, miből finanszírozhatja álságos írásait. Addig is a szerkesztőség szíves figyelmébe ajánljuk azt a közmondást, miszerint 'a hazug embert hamarabb utolérik, mint a sánta kutyát'."

 

* * * Lakástámogatás meglévő és vállalt gyermekek után

A lakástámogatási rendszer egyik legfontosabb eleme a Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK). Az igénylők lakáscéljuk megvalósításához 600 ezer és 10 millió forint közötti összeget kaphatnak meglévő és vállalt gyermekük után. A Bankmonitor CSOK kalkulátorával a támogatási jogosultság könnyen ellenőrizhető, de azt is meg lehet tudni, hogy igényelhető-e a támogatáshoz kapcsolódó kedvezményes CSOK-hitel.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!