Megint egészségtelen a levegő

Miskolcon és Nyíregyházán a legrosszabb a helyzet.

  • MTI
Megint egészségtelen a levegő

Több településen ismét romlott a levegőminőség az elmúlt napokban – tájékoztatott a Nemzeti Népegészségügyi Központ vasárnap. Miskolcon és Nyíregyházán egészségtelennek minősítették a levegőt. További tíz településen – Budapesten, Debrecenben, Kecskeméten, Putnokon, Sajószentpéteren, Salgótarjánban, Székesfehérváron, Szombathelyen, Vácon és Várpalotán – kifogásolt a levegőminőség.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ kiemelte: az érintett településeken a kisméretű aeroszol részecskék magas koncentrációja légzőszervi tüneteket (köhögés, légúti irritáció, nehézlégzés) okozhatnak. A légúti betegségben szenvedők tünetei súlyosbodhatnak. Rajtuk kívül elsősorban a gyermekek, a várandós nők és az idősek vannak különösen veszélyben - tették hozzá.

Embereket mentett a tűzből az elítélt gyilkos Szabó Zoltán, aztán tarkón lőtte a szomszédját, akinek végül szintén megmentette az életét

Szabó Zoltán és gyerekkori barátja a nyolcvanas években hidegvérrel ölt meg egy nőt, de életfogytiglani büntetéséből végül csak tíz évet ült le, mert a kigyulladt szegedi bútorgyárban hősiesen helyt állt. 2015-ben aztán tisztázatlan körülmények között fejbe lőtte Nagy Jenőt, akinek az életét végül ő maga mentette meg. Egy gyerekkorától brutális bűnöző furcsa karrierje.