Az emberek 60-70 százaléka eltűnt a közterületekről, 35 újabb magyarországi fertőzött – hírek a járványról percről percre
Utolsó frissítés:
Meredeken nő a magyarországi koronavírusos esetek száma: a csütörtök reggeli adatok szerint már 261 igazolt fertőzöttről tudni. Eközben a világ is tovább küzd a betegséggel. Franciaországban például 40 ezer egészségügyi tartalékost és 100 ezer önkéntest küldenek a "frontra". Hírek a koronavírus-járványról percről percre.
Most érkezett
Fürjes szólt rá a Budapest Airportra, hogy tegyen rendet Ferihegyen
Miután a héten zsúfolt tömegben másfél órás sorban állást is lehetett tapasztalni a repülőtéren, levélben kereste meg a fenntartó Budapest Airport (BA) vezérigazgatóját Fürjes Balázs. Az államtitkár megkeresése után a repülőtér üzemeltetője közölte, hogy felgyorsítják az ellenőrzéseket.
Percről percre
Milánóban már nincs hely a krematóriumban
A város helyi rendelkezése szerint március 29-től nem hamvaszthatók el Milánóban azok az elhunytak, akik a városban haltak meg, de nem helyi lakosok, a Lambrate temető krematóriuma ugyanis túltelített.
Országszerte ritkítják a tömegközlekedés járatait a járvány miatt
Az utasszám csökkenését követve a járatok számát is tovább mérséklik több városban. A Volán több településen teljesen leállította a helyi buszokat.
Részletek itt.
Felforgatja az albérletpiacot a koronavírus
A járvány a kedvezőtlen hatások mellett lehetőséget is kínál a lakásbérleti piac szereplőinek, hogy átgondolják, illetve akár új megoldásokkal bővítsék hosszú távú stratégiájukat.
Részletek itt.
Nem sok jóra számíthat, akinek a járvány miatt csökkentenék a fizetését, kivéve, ha gyereket vár
Sokféleképp próbálnak túlélni a cégek a koronavírus miatti válságban, az egyik jellemző reakció, amit hallani lehet számos helyről, a munkavállalók bérének a csökkentése. De megteheti-e ezt a munkáltató? Ennek nézett utána az Adózóna.
Részletek itt.
Magára hagyta volna Magyarországot az EU a koronavírus elleni harcban?
Jó lenne, ha az EU inkább nem csinálna semmit – így vezette fel Gulyás Gergely a kormányinfón az EU csütörtök délután kezdődő, videokonferencia keretében megtartott csúcstalálkozóját. A menetrend szerinti, március közepén megtartandó Európai Tanácsról van szó, ám ezúttal nemcsak a forma különleges, hanem a téma is: minden más helyett a koronavírus elleni fellépésről beszélnek a 27 tagállam állam- és kormányfői. Mutatjuk, mik ezek és hogy miért nincs igaza a miniszternek, amikor arról beszél: hazánk van a legrosszabb helyzetben.
Koronavírus-krízis: 48 órára hadrendbe állnak a magyar programozók
Magyarország is csatlakozott a Hack the Crisis kezdeményezéshez, melynek célja, hogy a fejlesztők világszerte össznemzeti hackathon és ötletverseny keretében egy hétvége alatt olyan megoldásokat tegyenek le az asztalra, melyek segítséget nyújtanak a járvány elleni védekezés frontvonalában szolgáló szakemberek és szervezetek, a civilek és a közösségek, illetve az oktatási intézmények számára.
További részletek itt.
„Rabszolgatörvény a négyzeten” - Felháborodtak a szakszervezetek azon, amilyen válságkezelést a gyárosok kértek
„Ez nem más, mint rabszolgatörvény a négyzeten, ráadásul uniós jogokat sértő tartalommal” – így reagált a Magyar Szakszervezeti Szövetség arra a javaslatra, amelyet a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGYOSZ) tett a kormánynak a veszélyhelyzetre hivatkozva.
További részletek itt.
Nem készült az olimpia halasztására a MOB
Anyagi károkról még korai beszélni, a felkészülésre kapott "nem kevés" kiegészítő forrást már visszautalták a kincstárnak.
Még hosszabb időre áll le a Mercedes-gyár
A fizetésekről és az elmaradt munkaórákról azt írták, hogy egyeztetnek a szakszervezetekkel, és megvizsgálják a lehetőségeket.
Részletek itt.