Gyorsított eljárásban, nem jogerősen 425 ezer forint pénzbüntetésre ítélte a Kecskeméti Járásbíróság azt a 66 éves férfit, aki hétfőn az autója után kötött kutyát húzott nagy sebességgel egy betonúton.
A Kecskeméti Törvényszék közleménye szerint a férfi hétfő reggel autóval Tiszaalpárról Kiskunfélegyháza felé indult, de nem vette észre, hogy a kutyáját, amelyet előző este egy ötméteres lánccal a vonóhoroghoz kötött ki, maga után húzza.
A férfi körülbelül egy kilométert haladt, amikor látta, hogy villog és dudál a mögötte haladó autóst. Megállt, levette a láncot az állatról, a csomagtartóba tette, és visszahajtott a tanyájára.
Az eset következtében a kutya testén horzsolások, égési sérülések és szövethiányok keletkeztek. A férfi azonban nem hívott hozzá állatorvost, és maga sem kezdte meg az kezelését. Ezáltal olyan bánásmódot alkalmazott, amely az állat pusztulásához vezethetett volna – olvasható a közleményben.
Az állatkínzásról egy szemtanú videót készített, a rendőrséget is értesítette. A nyomozók a tanya ellenőrzésekor megtalálták a videón is látható autót és a keresett sofőrt is. A kutya menhelyre került.
A Noé Állatotthon Alapítvány azt írta a pénteki ítéletről, hogy „ma az állatvédelem elbukott”, azt is hozzátéve, az állatok jogait sárba tiporták. Az alapítvány szerint az ítélet nem jogerős, az ügyészség súlyosbítást akar.