Zsíros megbízást adott a Telenor a Díjbeszedőnek

Szeptembertől kezdődően a Díjbeszedő Nyomda állítja elő a Telenor valamennyi nyomtatott számla- és ügyféllevelét - közölte a társaság. A megrendelés a közelmúlt egyik legnagyobb volumenű ilyen típusú ügylete a hazai piacon.

  • hvg.hu hvg.hu
Zsíros megbízást adott a Telenor a Díjbeszedőnek

„Jelentős lépés a Telenor megbízása. Az Invitel, a Digi TV és a UPC után egy újabb távközlési szolgáltató számára állíthatunk elő számlákat és ügyfélleveleket. Mindez jól jelzi a folyamataink megbízhatóságát” – jelentette ki Jelinek Gábor, a Díjbeszedő Nyomda vezérigazgatója. „A megbízás a közelmúlt egyik legnagyobb ilyen típusú outsourcing ügylete.”

Havi több mint 10 milliós számlalevél-nyomtatási tevékenységével a Díjbeszedő Nyomda vezető szereplő a számlázáshoz kapcsolódó nyomtatási piacon. A Telenor megrendelésével a Díjbeszedő Nyomda közel 10 százalékkal bővíti számlalevél-előállítási tevékenységét.

„A Telenor és 3,5 millió ügyfele számára is értéket teremt a megállapodás. A számlanyomtatás kiszervezésének köszönhetően belső erőforrásainkat még hatékonyabban tudjuk az ügyfelek kiszolgálására fordítani” - mondta el Banovic Aleksandra, a Telenor beszerzési és logisztikai igazgatója.

A megbízás értékét a felek nem kívánták nyilvánosságra hozni. A Díjbeszedő Nyomda a Telenor által 2011 végén lefolytatott beszerzési pályázati eljárás győzteseként nyerte el a megbízást. A sikeres kezdést az tette lehetővé, hogy 2012 folyamán a társaság sikeresen teljesített minden szigorú tesztet, amelyet a Telenor támasztott a gyártással kapcsolatban.

A Díjbeszedő Nyomda először anyacége, a közüzemi díjak beszedésével és ezek kezelésével foglalkozó Díjbeszedő Holding számára végezte annak fő tevékenységéhez kapcsolódó nyomdai kereskedelmi feladatokat, valamint a megszemélyesített küldemények előállítását.

A nyomda az így képződött technológiai és piaci know-how-val mára már elsősorban más piaci szereplők és számlakibocsátók számára állít elő számlaleveleket, megszemélyesített nyomtatványokat és küldeményeket. További számlakibocsátó ügyfelei körében jelenleg több távközlési cég mellett bankok és biztosítótársaságok is megtalálhatók.

A nyomdai tevékenységek mellett a számlanyomtatás előkészítése során egyre több informatikai lépést is átadnak a számlakibocsátók. Mára ennek köszönhetően a Díjbeszedő Nyomda az általa nyomtatott számla és ügyféllevelek közel háromnegyede esetében maga dolgozza fel a megbízó által megküldött inputadatokat, és ezzel a számlaelőállítási folyamatból jóval nagyobb részt vállal át a szolgáltatóktól.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?