Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
560 millió forint uniós támogatást elnyerő beruházással a Dráva-parti városban 18 közintézmény fűtenek geotermikus hővel.
Geotermikus közműrendszert adtak át csütörtökön Barcson; használatával önállóan, a gázfűtési rendszertől függetlenül is végezhetik a hőellátást a városban - közölte a kivitelező AQUAPLUS Kútfúró, Építő és Termál-energetikai Kft. az MTI-vel.
A közlemény szerint az Új Széchenyi Terv keretében több mint 560 millió forint uniós támogatást elnyerő beruházással a Dráva- parti városban 18 közintézmény fűtési, illetve használati meleg víz igényének kielégítését szolgáló, az intézmények teljes energia szükségletét ellátó, megújuló energia felhasználásával működő geotermikus rendszert építettek ki.
Az AQUAPLUS Kft. a közleményében a geotermikus energia számos előnye közül kiemelte, hogy csökkenti az importenergiától való függést, továbbá a kutatás, kiépítés, karbantartás, ipari- és mezőgazdasági alkalmazások hazai munkahelyeket teremtenek és tartanak meg.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?