555 ezer vállalkozás fizette be a kamarai díjat

Az MKIK becslései szerint mintegy 600 ezer valóban működő cég lehet Magyarországon az élelmiszer-ipari és mezőgazdasági vállalkozásokat nem számítva, ezért az 555 ezer befizető jó eredménynek számít.

  • MTI MTI
555 ezer vállalkozás fizette be a kamarai díjat

Tavalyelőtt 595 ezer, tavaly pedig 555 ezer vállalkozás fizette be az évi ötezer forint kamarai hozzájárulást – írta keddi számában a Világgazdaság a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) adataira hivatkozva.

A lap felidézte: a 2012-ben bevezetett regisztráció óta évente kötelező díjat az önkéntes kamarai tagok esetén a tagdíjból vonják le, az újonnan alakuló vállalkozásoknak pedig a bejegyzésüket követő 5 napon belül kell megfizetniük a székhely szerint illetékes területi kereskedelmi és iparkamaránál. A hozzájárulásból kamarák a többi között szakmai eseményeket, partnerközvetítést, gazdasági adatgyűjtést, pályázatfigyelést végeznek, a hitelhez jutási lehetőségekről tájékoztatják a vállalkozásokat.

Dunai Péter, az MKIK főtitkára a Világgazdaságnak azt mondta: becsléseik szerint mintegy 600 ezer valóban működő cég lehet Magyarországon az élelmiszer-ipari és mezőgazdasági vállalkozásokat nem számítva, ezért az 555 ezer befizető jó eredménynek számít.

Hozzátette azonban: ami a hozzájárulásokat illeti, még a 2012-es év sincs lezárva, ráadásul aki például 2014-ben fizette be a 2013-as hozzájárulást is, azt a rendszer a tavalyelőtti statisztikához számította, így az adatok folyamatosan változnak. Annál is inkább, hiszen a Nemzeti Adó- és Vámhivatal által 2014-ben kezdeményezett több tízezer behajtás egy része jelenleg is zajlik – tette hozzá.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A végtelen lehetőségek iparága

Az űripar végtelen lehetőségeket nyit meg a vállalkozások előtt. Támogatási források is rendszeresen elérhetők a szektorban érdekelt piaci szereplők számára.