Az LG Chem több száz milliárd forintos beruházást hoz Magyarországra egy japán céggel

Úgynevezett akkumulátorszeparátort fognak gyártani nálunk.

  • MTI MTI
Az LG Chem több száz milliárd forintos beruházást hoz Magyarországra egy japán céggel

A legnagyobb dél-koreai vegyipari konszern, az LG Chem Ltd. és a japán Toray Industries Inc. közös vállalkozásban akkumulátorszeparátor gyártó üzemet létesít Magyarországon – jelentette be szerdán sajtóközleményben a dél-koreai konszern. Az akkumulátorszeparátor az akkumulátor elektródái között anyagában felitatva tartalmazza az elektrolitot.

Az ezermilliárd wonos (854,7 millió dolláros, mai árfolyamon mintegy 270 milliárd forintos) beruházásban a felek 50–50 százalékos arányban vesznek részt. A magyarországi üzem építése a jövő év első felében veszi kezdetét a Toray nyergesújfalui érdekeltségénél.

Az üzem elkészültét követő 30. hónapban az LG Chem 20 százalékos részesedést vesz át a Toraytól 642,7 milliárd won ellenében.

Az üzem a tervek szerint 2028-ra évente 800 millió négyzetméter akkumulátorszeparátort fog előállítani az LG Chem bejelentése szerint. Az üzem a konszern teljes tulajdonú érdekeltségét, az LG Energy Solutions lengyelországi leányvállalatát, valamint egyéb európai szerződéses partnereit látja majd el az akkumulátorok gyártásához szükséges nyersanyaggal.

Az LG Chem jelenleg három hasonló üzemmel rendelkezik, az egyik Dél-Koreában működik, a másik kettő pedig külföldön, Kínában, valamint a lengyelországi Wroclawban.

Az LG Chem az elkövetkező öt évben 6 ezer milliárd wont tervez fordítani akkumulátor-alapanyag termelő kapacitásának bővítésére, katódok, szeparátorok, kötőanyagok és más egyebek gyártásához. Az LG Chem az idén júliusban vásárolta meg az akkumulátorszeparátor felületkezelő technológiai részlegének egységeit az LG Electronics Inc. konszerntől.

(Kiemelt képünk illusztráció, nem a gyártandó eszközök szerepelnek rajta.)

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek