Március 1-jével lemond elnöki tisztéről a Richter Gedeon Nyrt. igazgatóságában Bogsch Erik – közölte rendkívüli tájékoztatásában a társaság. Az távozó elnök ugyanakkor továbbra is tagja marad az igazgatóságnak.
A hétfői szavazáson utódául Vizi E. Szilveszter választották, aki eddig is tagja volt az igazgatóságnak. Az új helyettes Hardy Ilona lett, aki szintén igazgatósági tag volt. Ők március 1-jétől töltik be ezeket a posztokat, határozott időtartamra: a Richter Nyrt. 2027. évi éves rendes közgyűléséig.

Bogsch Eriknek mindezek mellett Örökös Tiszteletbeli Elnöki címet is adományoztak, „a Társaság iránti elkötelezettsége és annak eredményeihez való kimagasló hozzájárulása elismeréseként”.
A gyógyszergyár új alapítványt is létrehoz Bogsch Erik Gyógyszerkutatási Alapítvány néven, és azonos névvel díjat alapít.
Bogsch Erik negyed évszázadon keresztül, 1992 és 2017 között volt a Richter Gedeon Nyrt. vezérigazgatója.
Borítóképünkön Bogsch Erik. Fotó: MTI/Illyés Tibor