Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Az FBSZ az Energiaügyi Minisztériumban tárgyalt, de a közelgő választások miatt nem jártak sikerrel.
A nehéz helyzetbe került kisebb benzinkutakról tárgyalt a Független Benzinkutak Szövetsége (FBSZ) hétfőn az Energiaügyi Minisztériumban. Mivel a képviselt kutaknak az árszabályozás miatt legjobb esetben is csak minimális hasznuk keletkezik – hiszen 35 forintos árrésből lejön az akár 15 forintnyi szállítási költség, illetve az említett kiskereskedelmi adó –, az egyeztetésen elsősorban a kiskereskedelmi adó csökkentését szerették volna elérni.
A megbeszélés nem hozott azonnali eredményt. Egri Gábor, az FSZB szakértője azt mondta, „a közelgő választásokra való tekintettel a kiskereskedelmi adó csökkentésére nincs lehetőség, mivel az parlamenti hatáskör”, de állítása szerint a kormányzat nyitott volt, hogy egy támogatási rendszert hozzon létre a kiskutak támogatására. Hogy ez mikor ölthet végleges formát, azt még nem tudni, mivel egyelőre csak az adatok összegyűjtése kezdődött el a szövetségnél – írja a 444.hu.
Egri Gábor arról is beszélt, hogy a százhalombattai finomító 60 százalékkal termel, elindultak a tartalékok a kutakhoz, a szállítások logisztikai részével sincs probléma, így szerinte a fennakadások, amelyek az elmúlt napokban keletkeztek, rövidesen meg fognak szűnni, de úgy látja, a jövő nagyon bizonytalan.
https://hvg.hu/gazdasag/20260310_uzemanyag-arsapka-szabalyozas-piaci-reakciok-benzin-gazolaj-benzinkut
A miniszterelnök március 9-én jelentette be, hogy „védett áras” lesz a benzin és a gázolaj, a Magyar Közlöny aznap megjelent számában mindez hivatalossá vált, de egy nappal később kiegészítő részletszabályok érkeztek a kormány intézkedéseihez, amit újabb módosítás követett.
Egri Gábor néhány nappal ezelőtt azt nyilatkozta, hogy a kisebb kutak biztosan nem láttak semmit abból az állami tartalékból, amit a kormány elviekben már március elején felszabadított.
https://hvg.hu/cegauto/20260323_ujra-jelentosen-emelkedik-az-uzemanyagok-piaci-ara
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Egy társaság bármikor dönthet arról, hogy egy másik devizanemben vezeti a könyvelését?
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2026. június 3. és 2026. június 30. között.
A varsói képviselet vezetőjéről már tudni lehetett, hogy haza kell jönnie, egy frissen kinevezett államtitkár pedig már hónapokkal ezelőtt elbúcsúzott az állomáshelyétől.