Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Az ablakon kizuhant gazdagréti kiskutya esete ismét aktuálissá tett egy régóta húzódó problémát: hol kezdődnek az állatok jogai, meddig tart az egyén, illetve a hatóság felelőssége az állatkínzásoknál? És megbecsüljük-e azokat, akik valami rendkívülit tesznek egy állatért. Képgalériánk néhány különleges esetet elevenít fel – állatokról, akik kaptak még egy esélyt, illetve jótevőikről, akik ezt megteremtették.

Lampang, Thaiföld – a Motala nevű elefánt története az 1999-es évre nyúlik vissza, amikor az állat Mianmarban egy taposóaknára lépett, ami megnyomorította mellső bal lábát.
AFP / Pornchai Kittiwongsakul
Az Ázsiai Elefántok Barátai Alapítvány segített az évekig három lábon döcögő 44 éves Motalának, aki 2005-ben kapott protézist
AFP / STR
Hortobágy, Magyarország – csőrimplantátumot készítettek 2009-ben a Hortobágyi Madárkórházban egy gólyának, amelyik elvesztette felső csőrét, és csak kézből etetve tudott táplálkozni. Az alsó csőrét, amelyik csak törött volt, korábban sikeresen megműtötték, a felső pótlására pedig epoxigyantás műanyagból preparátor készített másolatot. A felső csőr kiegészítését Kóthay Tamás debreceni fogtechnikus végzte, aki kutya-fogszabályzót már készített korábban, azonban madárcsőrrel akkor dolgozott először.
MTI / Oláh Tibor
Surrey, Nagy-Britannia - Az Oscar nevű macskának a hátsó lábait egy kombájn vágta le, miközben a napon sütkérezett.
MTI / EPA / Jim Incledon
Csengtu, Kína - egy a Richter-skála szerinti 7,9-es erősségű földrengés során sérült meg, vagy vált gazdátlanná rengeteg kutya és macska 2008-ban délnyugat-kínai Szecsuanban.Egy 60 éves kínai nő, Chen Yunlian több mint 100 kutyát mentett meg, majd létrehozott nekik egy menhelyet Csengtu külvárosában. Ma már több mint 900 kutya és 100 macska él a menhelyen. A sérült kutyák kerekesszéket is kaptak.
AFP / Liu Tao
A menhely egyik lakója
AFP / Liu Tao
Senjang, Kína - ez a kutya egy baleset következtében bénult le 2011-ben. Mivel nem tudott járni, ezért egész nap otthon kellett maradnia. Végül a gazdája, Mrs. Liu tervezett a számára kerekesszéket, hogy el tudjanak menni sétálni és játszani.
AFP / Sun Xiumin
Kóbe, Japán - Yu, a körülbelül 25 éves cserepes teknőshölgy egy cápatámadás során veszítette el mellső lábát. A képen éppen az látható, ahogy megkapja a legújabb protézisét.
AFP / Toshifumi Kitamura
És gyorsan ki is próbálta
AFP / Toshifumi Kitamura
Mengcheng, Kína - Senki nem gondolta volna, hogy túl sokáig fog élni az a kismalac, amelyik a kelet-kínai Csiangszu tartományban született. Ám a kis állatka nem hogy életben maradt, de még meg is tanult járni a két melső lábán.A gazdája, Wang Xihai szerint a disznó a falu sztárja lett, és már többen érkeztek azért, hogy a különleges háziállatot megcsodálják. A férfi felesége először meg akart szadadulni az állattól, azt gondolva, hogy rossz előjel a kétlábú malac, ám ezt férje nem engedte, hiszen, mint mondta, mégiscsak egy élőlényről van szó. Wang minden nap tanítgatta a kismalacot, akit még egy cirkusz is meg akart vásárolni, a gazdája azonban nem adná oda csodamalacát semmi pénzért.
AFP / Hu Weighuo
Motobu, Japán - gondozójával játszik Fudzsi, a műuszonyt viselő delfin az Okinava Csuraumi Akváriumban, az Okinava szigetén 2004-ben. A delfint 2002-ben titokzatos betegség támadta meg, amely csontüszkösödést okozott, és életének megmentése érdekében amputálni kellett farokuszonyának háromnegyedét. Az akvárium kérésére egy gumiabroncsgyártó 2003-ban kezdett bele a világ feltehetőleg elsõ műuszonyának kifejlesztésébe.
MTI / EPA / Maesiro Hitosi
Clearwater, Egyesült Államok - szintén egy delfin az amerikai Clearwater Tengeri Akváriumban. Neki egy rákcsapda vágta le a farkát. A Winter nevű delfin története ihlette a Delfines kaland című filmet.
AFP / Paula Bustamante