A pedagógusok kétharmada polgári engedetlenségbe kezdett az Ady Endre Gimnáziumban
Tiltakoznak a tanárok elleni retorziók ellen, és elfogadhatatlannak tartják, hogy a nemzet napszámosaiból a nemzet „söpredékeivé” nyilvánították őket.
Tiltakoznak a tanárok elleni retorziók ellen, és elfogadhatatlannak tartják, hogy a nemzet napszámosaiból a nemzet „söpredékeivé” nyilvánították őket.
Hogyan lehet becsülni az olyan vezetőket, akik módszeresen lábbal tiporják az emberi jogokat? És hány ember elégedett valójában Kínában? - teszik fel a kérdést a Kínai való világ című könyv szerzői. Részlet.
Kína árgus szemmel figyeli minden polgárát, és egyre határozottabban igyekszik kideríteni, mi olvasható ki az általa telepített kamerák végtelen képáradatából. Nem tűnik tehát erőltetettnek a George Orwell 1984 című klasszikus könyvével való összehasonlítás. Részlet a Kínai való világ című könyvből.
A teendőlisták azért jók, mert ha leírjuk a dolgokat, elménk felszabadul, és elvégezheti a feladatokat. A teendőlista elkészítésénél lényegesebb a végrehajtás. Erre többféle módszert is alkalmazhatunk. Részlet a 41 megvalósítási modell című könyvből.
Martin Ford jövőkutató tanácsai arra vonatkozólag, hogy mely típusú szakmáknak lesz jövője. Részlet a Jövőnk a robotok korában című könyvből.
A rumnak soha nem volt hatékony osztályozási rendszere, így éppen itt volna az ideje, hogy legyen - írja a Rumforradalom című könyv szerzője, Tristan Stephenson bármixer, és mindjárt be is mutat egy lehetséges módszert. Részlet.
Az emésztőrendszert ma már nemcsak táplálékfeldolgozó gépezetnek tekintjük, hanem egy komplex rendszernek, amelynek képességei talán az összes többi szervét meghaladják. Részlet a Terítéken a lélek című könyvből.
Az évgyűrűk elemzése hozzásegíthet bennünket ahhoz, hogy tanuljunk a történelemből - mutat rá Anne Sverdrup-Thygeson Az élet szövete című könyvében. Részlet.
Ahogyan létezik gyógyszeripar, autóipar és bankszektor, politikaipar is létezik. Talán ez az egyik legpusztítóbb iparág a világon, amely a viszályt szítja, abból él, és kizárólag önmagát szolgálja. Részlet a Regeneráció című könyvből.
Vajon miért tetszik nekünk annyira a jól fésült, ember alkotta természet néhány típusa, például a pázsit, és hogyan befolyásolják biológiai ismereteink a csúffal és a széppel kapcsolatos nézeteinket? - teszi fel a kérdést Anne Sverdrup-Thygeson rovartani tudós. Részlet Az élet szövete című könyvből.
Ha a mesterséges intelligenciára az új villanyáramként tekintünk, jó képet kapunk arról, hogyan fog beférkőzni a technológia, a gazdaság, a társadalom és a kultúra minden területére. De míg a vezetékes áramot egyértelműen pozitív jelenségnek tekintjük, a mesterséges intelligenciának van sötét oldala is - mutat rá Martin Ford jövőkutató. Részlet a Jövőnk a robotok korában című könyvből.
Életünkben nem valósíthatunk meg mindent. Nem tudhatunk mindent. Nem válhatunk mindenné. Az 5/25-ös szabály a lehetőségeink áráról szól.
A gyorséttermekre viszonylag rövid időn belül jelentős hatást fognak gyakorolni a robotok - véli Martin Ford jövőkutató. Részlet a Jövőnk a robotok korában című könyvből.
Az együttműködés két nagy paramétere a kompetencia és a szimpátia. Mit tehetünk, ha olyan emberrel kell együtt dolgoznunk, akit nem kedvelünk? Részlet a 41 megvalósítási modell című könyvből.
A jutalom és a büntetés csak akkor működik, ha figyelik az embert, azaz ha a gyerekek azt hiszik, hogy lebukhatnak. Részlet a Montessori-szemlélet a mindennapokban című könyvből.
Élelmiszer-veszteség a termelőtől a tányérunkig vezető út minden lépésén adódik. A Regeneráció című könyv szerzői bemutatják, hogyan fogható vissza a pazarlás az egyes szinteken. Részlet.
Amikor valaki azért olvas könyveket, hogy elmélyítse a tudását egy adott témáról, nem annyira örül neki, ha az olvasottak nagy részét elfelejti. Íme öt stratégia a hosszabb hatásért a 41 megvalósítási modell című könyvből.
Válsághelyzetben nem az a lényeg, hogy megszállottan végiggondoljunk minden alternatívát, hanem az, hogy visszanyerjük a saját képességeinkbe vetett önbizalmunkat. Részlet a 41 megvalósítási modell című könyvből.
Azok a nagyvárosok, amelyek mindenki számára megközelíthetővé teszik az erőforrásokat, például a piacokat, üzleteket, iskolákat, fenntarthatóbbá válnak; közösségeik pedig összetartóbbak lesznek. Részlet a Regeneráció című könyvből.
Aki mindig tökéletes akar lenni, túlzott igényeivel saját maga elé gördít akadályt, és soha nem ér célt. Jobb, ha először kipróbáljuk a dolgokat, és menet közben javítunk - javasolják a 41 megvalósítási modell című könyv szerzői. Részlet.