Lengyel Tibor

Négy év börtönre ítélték Agócs Jánost, az ORÖ vesztegetéssel vádolt volt elnökét

Négy év börtönre, közügyektől eltiltásra és pénzbüntetésre ítélte a bíróság első fokon Agócs Jánost, az Országos Roma Önkormányzat (ORÖ) volt elnökét, amiért a vád és az ő beismerése szerint is 30 millió forintért árulta a saját elnöki tisztségét. Agócs két személynek is felajánlotta ezt az üzletet, de egyikük az ügyészségre ment és „próbavásárlással” lebuktatta. A roma szervezet volt elnöke az utolsó szó jogán azt mondta: „sajnálom ezt az egészet, megbántam”.






Karácsony és az ellenzék gyengítése után még egy lépéssel tovább menne a Mi Hazánk a választási szabályok átírásával

Karácsony Gergely újraválasztását és az ellenzék erős budapesti pozícióit közvetlenül nem fenyegetné a Mi Hazánk politikusának javaslata a fővárosi listás választási rendszer visszaállításáról, de ha a Fidesz elfogadja azt, az alaposan felbolygatná az új fővárosi közgyűlést, mégpedig a kormánypárt érdekeinek is megfelelően. Ezért is tartanak ellenzékiek attól, hogy az eljárás a "Volner-trükk" újrajátszása. Közben az ötletgazda tovább ment, és már az országgyűlési választási szabályokat is átírná.



Döntött az Ítélőtábla: ki kell adni az operatív törzs jegyzőkönyveit, amit külön jogszabállyal akart eltitkolni a kormány

Megváltoztatta az elsőfokú ítéletet a Fővárosi Ítélőtábla a HVG által indított közadatperben és úgy döntött, ki kell adni a koronavírus-járvány elleni operatív törzs üléseinek jegyzőkönyveit. Lapunk a kormányzat titkolózása miatt másfél éve indított pert az adatok nyilvánosságáért, amit Orbánék egy külön, visszamenőleges hatályú jogszabállyal igyekeztek gátolni – úgy tűnik, sikertelenül.


865 milliós állami támogatásból forgat honvédséget népszerűsítő sorozatot az Elk*rtuk producerének cége

„A védett létesítmény" munkacímmel fut egyelőre az Elk*rtuk-ot is jegyző producer műhelyében most forgatott hatrészes filmsorozat, amely „akciódús dráma” lesz. A története két szálon fut majd, de mindkettő illeszkedik a honvédelmi kormányzatnak a Magyar Honvédséget népszerűsítő toborozó kampányába. Utóbbi arca nemcsak katonai szakértőként, hanem szereplőként is felbukkan.



Az Alaptörvényt is átírná a kormány, biankó felhatalmazást adna Szalay-Bobrovniczkynek, hogy teljesen átalakítsa a honvédséget

Nem csak a Szuverenitásvédelmi Hivatal kap alkotmányos védelmet, hanem bekerül az Alaptörvénybe a Rogán-féle digitális ügyintézéshez szükséges felhatalmazó rendelkezés. Amire viszont senki nem számított, az a honvédséget érintő új, immár alaptörvényi szabályok, például a szakszervezetek megszüntetése vagy az, hogy a honvédelmi miniszter lényegében azt csinál a katonákkal, amit akar.


Benyújtotta a szuverenitásvédelmi törvénycsomagot a Fidesz, újabb furkósbotja lehet a kormánynak

Benyújtotta a Fidesz-frakció a „szuverenitásvédelmi" jogszabálycsomagot, amellyel Kocsis Máté már régóta fenyegeti az ellenzéki pártokat, az újságírókat és a civileket. A javaslatot gyorsan elfogadhatja a parlamenti Fidesz-KDNP-s többség, annál is inkább, mert erre építi majd a kormány(párt) a jövő évi választások kampányát. Kérdés, ez a jogszabály is az Európai Bíróságon jogellenesnek kimondott civiltörvény és a Stop Soros-törvény sorsára jut-e.


Brenner Kolomant indítja a Jobbik főpolgármester-jelöltként

A Jobbik frakcióvezető-helyettese, Brenner Koloman lesz a jövő júniusi önkormányzati választáson Karácsony Gergely főpolgármester egyik kihívója. Vele már négyre nőtt az indulók száma. Brenner megtízszerezné a térfigyelő kamerák számát Budapesten, és helyi népszavazást kezdeményez a Lánchíd forgalmi rendjéről.





Orbán a saját döntéseit támadja a Nemzeti Konzultációban – így csúsztat a kormány szinte minden kérdésnél

A legújabb nemzeti konzultációban a korábbinál is erőteljesebben jelenik meg a „Brüsszel”-re történő hivatkozás, amely lényegében értelmezhetetlen, csakúgy, mint eddig. A kormány ugyanis olyan döntésekről és kezdeményezésekről kér véleményt, amelyek a tagállamok közös döntésén alapulnak, nem az Európai Bizottságén. Gyorsértékelésünk a „kérdésekről".



A jövő héten se tárgyalja a svéd NATO-csatlakozást az Országgyűlés, de a vendégmunkástörvényt már igen

A jövő héten ismét ülésezik a parlament, de a négy ülésnap egyikén sincs napirenden továbbra sem a svéd NATO-csatlakozás megszavazása. Sőt egészen az őszi ülésszak végéig, december 12-ig nem látszik az erről szóló voksolás a parlamenti naptárban. A törvényjavaslat másfél éve vár a sorára, de amit egy napja nyújtottak be, azt jövő héten már tárgyalják is.


Nagyköveti posztot kap a Fidesz pártalapítványának brüsszeli irodavezetője

Gimnáziumi évfolyamtársa megbízatásának vet véget Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, hogy új misszióvezetőt küldhessen Hollandiába. Az Országgyűlés külügyi bizottsága hétfői zárt ülésén már be is mutatkozott a hágai nagykövetség élére kiszemelt Horogszegi Szilágyi-Landeck Dániel, aki jelenleg a Fidesz pártalapítványának brüsszeli képviselet-vezetője.