Egy táblagép jól jöhet az utazáskor, azonban sokan – érthetően – annyira féltik a tabletjüket, hogy inkább nem is viszik magukkal. Nos, a Szingapúrba látogatóknak ez többé már nem lehet gond, a TouristPads nevű cég ugyanis iPadeket kínál bérlésre, napi 24 dollárért. Persze letétet is kell hagyni (636 dollár), így felesleges azon agyalni, hogy „szuvenírként” magunkkal visszük a tabletet.
Önmagában a táblagépbérlés persze nem nagy szó, azonban a 3G-s iPadre egy sor, Szingapúrral kapcsolatos utazási alkalmazást telepítettek, de persze a turista maga is tölthet alkalmazásokat a gépre. A bérbeadó cég amúgy garantálja, hogy a készülék visszaszolgáltatása után minden személyes adatot törölnek róla.
Az ötlet ugyan – legalábbis földrajzilag – távoli, azonban annyira kézenfekvő, hogy bízhatunk abban, hogy hamarosan jóval közelebb is találkozhatunk majd ilyesfajta, turistáskodásra felkészített bér-tabletekkel.