Landolt a Csendes-óceánban Kapu Tiborék űrhajója, kezdődik a legénység kiemelése – élő videó
Hétfőn vált le a Nemzetközi Űrállomásról a magyar kutatóűrhajóst is szállító Dragon űrhajó. Kövesse velünk, cikkünk folyamatosan frissül!
Eddig, ha bejelzett a Messenger alkalmazás, biztosak lehettünk benne, hogy valamelyik ismerősünk (ismerőse) írt ránk. Ez most megváltozik.
Egy kiszivárgott dokumentum alapján már két hónapja tudni lehet, most zajló F8 fejlesztői konferenciáján viszont hivatalosan is bejelentette a Facebook: hirdetések jönnek a Messenger alkalmazásba.
A hivatalosan “szponzorált üzenetek” néven futó funkciót a vállalatok egy kis köre már eléri, a Facebook az így szerzett tapasztalatok alapján finomítja, majd hamarosan minden hirdető számára elérhetővé teszi a lehetőséget.
A vállalatok csak azoknak küldhetnek majd a Messengerben marketing célú üzeneteket, akikkel már kapcsolatba (üzenetváltásba) kerültek korábban a Facebookon. Hogy egy cég egy embernek mennyit küldhet, azt igyekszik majd kordában tartani a Facebook. A TechCrunchnak nyilatkozó David Marcus alelnök szerint “egészen paranoiások ezzel kapcsoltban, és nem szeretnék, ha bárkivel rossz dolgok történnének” a Messengerben. Hogy ez pontosan milyen limitet jelent majd, azt viszont még nem döntötték el. A Messenger fejlesztéséért felelős vezet azt is elképzelhetőnek tartja, hogy nem minden reklámról kapnak értesítést a felhasználók, lesz olyan is, amivel csak akkor találkoznak majd (az üzenetlistájuk tetején), amikor már megnyitották az alkalmazást.
Érdekesség, hogy az üzeneteket nem konkrét emberek küldik majd, sőt ha az ajánlat felkeltette érdeklődésünket, akkor sem biztos, hogy emberi ügyintézőhöz kerülünk tovább: a feltett kérdéseinket azok értelmezésére képes, egyre összetettebb – szöveges, képes, linkes – válaszokat adó és egyre intelligensebb (ro)botok reagálhatják le.
A marketing célú üzeneteket egyébként nem csak közvetlenül értékesítő oldalak használhatják majd. A bejelentésben felhozott cégek között ott volt például a CNN is, ahol – a facebookos preferenciáink és korábbi kattintásaink alapján – egy (ro)bot küldeti majd el nekünk a napi hírösszefoglalót, leváltva például egy hírlevelet.
Ha máskor is tudni szeretne a Facebook újításairól, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Hétfőn vált le a Nemzetközi Űrállomásról a magyar kutatóűrhajóst is szállító Dragon űrhajó. Kövesse velünk, cikkünk folyamatosan frissül!
Bár a kormány mind az ipari, mind a háztartási méretű szolárfejlesztéseknél behúzta a féket, a kapacitások bővülnek, sorra dőlnek a rekordok.
A miniszterelnök vejeként megtanulta, hogy bizonyos dolgoktól távol kell magát tartania – nyilatkozta az épp Amerikába készülő üzletember.
A kormánybiztos aggodalmai nem jutottak el a katonakoporsókról és a kerítést átvágó Magyar Péterről készült kamuvideók készítőihez.
Időnként a szél is viharos lehet.
40 hektárnyi nádas kiirtása, több száz tonna beton beépítése, 13 milliárd forint elköltése és három év állás után.
Közigazgatási hatósági eljárásban vizsgálják halálának körülményeit.