Anarchisták csaptak össze a rendőrséggel Athénban

Több tucat görög anarchista csapott össze a rendőrséggel és elbarikádozott mintegy húsz személyt az athéni műszaki egyetemen egy könyvbemutató alkalmából rendezett ünnepségen.

  • MTI MTI
Anarchisták csaptak össze a rendőrséggel Athénban

Mintegy 150 anarchista kedden a késő esti órákban támadt rá az ünnepség résztvevőire, köztük az ellenzéki Pánhellén Szocialista Mozgalom (PASZOK) két politikusára. A politikusok a többi vendéggel együtt az egyik egyetemi épületbe menekültek.

A támadók ezt követően összecsaptak a kivezényelt rendőrökkel, majd néhány órával később elhagyták a helyszínt.

Rendőrségi források szerint az összecsapásban egy terrorista golyó általi sebesülést szenvedett. Kórházba szállítottak egy rendőrt is, akit az anarchisták egy kővel sebesítettek meg.

Kemping bicikli, felvonulás és elvtársi csók – így fogadták eddig az űrhajósokat Magyarországon

Kemping bicikli, felvonulás és elvtársi csók – így fogadták eddig az űrhajósokat Magyarországon

Jurij Gagarinnak és Farkas Bertalannak is hatalmas, nyitott autós felvonulást szerveztek Budapesten, miután visszatértek az űrből és erre a propaganda is készült rendesen. Magyarországon már szinte hagyománya van az asztronauták köszöntésének, de az utolsó óta is eltelt 45 év. Nem tudni, Kapu Tibort mivel fogják fogadni, mindenesetre az MNB már rárepült az űrrepülésére.