 © AP |
A lángok számos díszletet elpusztítottak, köztük olyan híres filmek forgatási terét, mint a Vissza a jövőbe és a Pókember 2. Megsemmisült egy King Kong-modell, és a lángok martaléka lett a Universal archívumának egyik épülete, amelyben mintegy 50 ezer filmet, illetve videót őriztek. Szerencsére a stúdió korábban másolatot készített valamennyiből. A legnagyobb veszteségnek Francois Audouy, a Universal művészeti vezetője azt a New York-i utcarészletet nevezte, amelyet a filmvárosban egyedülálló hangulatúnak tartottak.
Legutóbb 1990. novemberében pusztított tűz a Universal stúdiókban, akkor 25 millió dolláros kár keletkezett. A tüzet okozó biztonsági őrt gyújtogatás címén négy évi börtönre ítélték. A New York-i utca 18 évvel ezelőtt is megsemmisült, de három hónap alatt újjáépítették.
A tűz ellenére már hétfőn megnyitották újra a Universal turistaparkját, így a látogatók a hollywoodi mesevilágon belül egy valódi katasztrófát is láthattak.