Csak egy kisebb incidens történt az újdelhi repülőtéren

Az indiai rendőrség szerint csak egy kisebb incidens történt csütörtök este az újdelhi nemzetközi repülőtéren, és senki nem halt meg, ellentétben a BBC azon korábbi jelentésével, amely szerint lövöldözés tört ki ott, és a biztonsági erők hat fegyverest agyonlőttek.

  • MTI MTI
Csak egy kisebb incidens történt az újdelhi repülőtéren

Egy szemtanú szerint a repülőtéren szemmel láthatóan minden rendben zajlik. Az NDTV indiai tévé úgy értesült, hogy két éles hang - elképzelhető, hogy lövések - váltotta ki a repülőtéri biztonsági erők ijedtségét, a rendőrség átkutatta a terminált, de semmi különöset nem talált. 

A BBC korábban repülőtéri illetékesekre hivatkozva jelentette, hogy a biztonsági erők lelőttek hat fegyverest. Indiában csütörtökön magas fokú készültségbe helyezték a légikikötőket, miután készülő merényletekről terjedtek el értesülések.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?