Háborús hiányt idéző módon porciózzák a tejet Nagy-Britanniában

A kínaiak a náluk végigsöprő mérgezési hullám miatt kartonszám küldik haza a csecsemőknek készült tejet, ami komoly hiányt idéz elő a szigetországban.

  • MTI MTI
Háborús hiányt idéző módon porciózzák a tejet Nagy-Britanniában

Háborús hiányt idéző módon porciózzák a csecsemőknek készült tejet Nagy-Britanniában, mert túl sok kínai vásárolja kartonszám a terméket, hogy hazaküldje.

A boltok zöme vásárlónként csak két dobozzal hajlandó eladni, hogy fékezze a nemkívánatos tejexportot. A kínaiak azért "szomjúhoznak" annyira a brit csecsemőtejre, mert 2008-ban hazájukban súlyos mérgezési hullám volt: 300 ezer baba betegedett meg hazai tejkészítménytől, és legalább féltucatnyi bele is halt. 

A kínai tejvevők egy része családjának, barátainak küldi haza a portékát, mások viszont kereskednek vele, és háromszoros áron kínálják a világhálón.

Nemcsak brit földön kapós a babatej: a kínaiak először tágabb pátriájukban, Hongkongban lendítették fel a keresletet 2008-at követően, azután Nagy-Britanniánál közelebbi szomszédságukban, Ausztráliában vetették rá magukat a babatejre.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.