A „globalista métely” elleni harcról tartott előadássorozatot a Távol-Keleten napokkal a halála előtt Charlie Kirk – derül ki a Reuters cikkéből.
Szöulban konzervatív hallgatóság előtt beszélt arról, hogy a fiatalok és közülük is a férfiak körében egyre népszerűbb a konzervativizmus, és ez szerinte globális jelenség. Ebben nem is tévedett, mivel az észak-amerikai, európai és ázsiai közelmúltbéli választási eredmények igazolni látszanak ezt a trendet.
Nem véletlenül választotta a témához a helyszínt sem, hiszen Dél-Koreában ez a jelenség még látványosabb, ahol a fiatal nők inkább progresszív, míg a férfiak inkább konzervatív szavazók. Ráadásul az ottani konzervatívokra rá is fért a biztatás. Dél-Koreában ugyanis a konzervatívok ellenzékben vannak azóta, hogy az ország korábbi, konzervatív elnökét bebörtönözték, mert szükségállapot bevezetésével próbálta megőrizni a hatalmát.
Tokióban Kirk más témát választott, és a japán népet igyekezett felrázni, hogy folytassa harcát a „globalista métely” ellen.
A japán fővárosban Kirk a Szanszeito nevű, trumpista alapokon magát átszervező szélsőjobboldali párt vendége volt. A váltás jót tett a pártnak, ugyanis 2025-ben a futottak még kategóriából az ország harmadik legnagyobb pártjává tudott válni.
Mint arról korábban beszámoltunk, Kirköt szerdán egy előadása közben lőtte le egy eddig ismeretlen elkövető. A konzervatív influenszer nem sokkal később belehalt a sérülésébe.
Haláláról értesülve Kamija Szohei, a Szanszeito alapítója elvbarátjaként búcsúzott Kirktől, aki elkötelezte magát arra, hogy közösen építsék fel a jövőt.