Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Tömeges ujjlenyomatvétel folyik az ausztráliai Norfolk szigetén, önkéntes alapon. E furcsa módszerrel a legendás Bounty hadihajó lázadóinak leszármazottai egy gyilkost keresnek. 150 év óta először történt ilyen súlyos bűntény a szigeten.
Fujimori perui exelnököt újabban népirtással is vádolják: kormányzata állítólag több százezer indiánt akarata ellenére sterilizáltatott a 90-es években. A "családtervezési" programot támogató külföldi szervezetek úgy tudták, a beavatkozás az érintettek hozzájárulásával történt. Kérdés, hogy Japán továbbra is hajlandó-e menedéket adni a történtekért felelős politikusnak, aki most a szigetország kormányának védelmét élvezi.
Ingyen repülőjegy és állatkerti belépő, állami imanap és szimultán countryzene - csak néhány a 2001. szeptember 11-ei terrortámadás évfordulójára szervezett amerikai akciók közül. A sokkot feldolgozni talán máig sem tudó amerikaiak előtt nehéz feladat áll: megtalálni a megemlékezés méltó módját. Az Egyesült Államokban mindenki - kis és nagy közösségek, vállalatok - a maga módján próbál egyrészt emléket állítani az áldozatoknak, másrészt a nemzeti büszkeségen esett csorbát - ha jelképesen is - minden létező eszközzel kiköszörülni.
Dr. Philip Nitschke, az eutanáziamozgalom régi harcosa olyan új eszközzel készül ellátni a szenvedéseiket megelégelő halálos beteg embereket, amely külső segítség nélkül is használható, és kispénzű páciensei számára is elérhető. Az ausztrál orvos korábban azzal szerzett hírnevet magának, hogy a 90-es években - amikor a kegyes halált ideiglenesen legalizálták - négy embert is a halálba segített.
Többezer tonnányi amerikai élelmiszersegélyt utasít vissza az éhezéstől sújtott Zimbabwe, mert a szállítmányok génkezelt kukoricát tartalmaznak. Az első tízezer tonnányi, tonnánként 95 dollár értékű amerikai szállítmány júniusban indult útnak, ám sorsa azóta is bizonytalan.
A szeptember 11-i terrortámadás hatására az Egyesült Államok aggasztó felismeréssel találta szemben magát: egy szál világhatalomként nemcsak az iszlám országaiban, de az egész világon imázsproblémákkal - azaz a közutálat, avagy a negatív előítéletek különböző formáival - küszködik. A helyi Országimázs Központ agytrösztje nemrégiben rukkolt elő megoldási javaslataival.
Új, rémisztő veszélyre hívták fel a figyelmet izraeli orvosok: az öngyilkos merénylők nemcsak testükre erősített bombáikkal, hanem fertőző betegségekkel is növelhetik az áldozatok számát.
Egy nemrégiben megjelent tanulmány szerint XII. Pius pápa az 1940-es évek elején megpróbált közvetíteni az angol kormány és a Hitler megdöntésére készülő német katonatisztek között, s emellett - titokban - figyelmeztette a németeket a háború kiterjedésének veszélyeire, ellenállásra szólította fel a katolikus püspököket és lebeszélte a spanyol diktátort a háborúban való részvételről. Kár, hogy XII. Pius csak titokban volt ilyen aktív.
Vádalku vetett hirtelen véget John Walker Lindh, a 21 éves "amerikai tálib" alighogy elkezdődött bírósági meghallgatásának. A kormányzatot képviselő vád az esküdtszéki tárgyalás elmaradásával a Walker foglyul ejtése körüli szabálytalanságok - s ezzel egész afganisztáni ténykedése - firtatásától kímélheti meg magát, a vádlott pedig háromszoros életfogytiglani plusz kilencven évi börtönbüntetést válthat két évtizednyire. A világ szegényebb lett egy újabb tárgyalótermi szappanoperával, amely megvilágíthatta volna, mi vitte Kalifornia legliberálisabb csücskének elkényeztetett gyermekét Amerika fanatikus õsellenségeinek táborába.
Amerika terrorizmus elleni harca augusztustól új fegyverrel bővül: azzal az ingyenesen hívható telefonvonallal, melyen a "gyanús tevékenységeket" lehet bejelenteni.
Folytatásos krimiként élik át a görögök az egyszerre baloldali és ultranacionalista terrorszervezet, a November 17. felszámolását. Harminc év földalatti tevékenység, félszáz robbantásos merénylet, egy CIA-képviselő meggyilkolása, megközelíthetetlen, 15 fős mag, önmagukat ikonfestőnek, hangszerkészítőnek, méhésznek álcázó tagok, akiket külföldről irányítanak emigráns értelmiségiek - mindezek kulcsszavai lehetnének egy készülő hollywoodi film forgatókönyvének is.
Még a magyarországi finisnél is szorosabb választási befutóra van esély Németországban, miután a kormányzó szociáldemokraták ledolgozták korábbi, 9 százalékos hátrányukat a konzervatívokkal szemben. Az ellenzéki drukkerek egy része szerint e változás csupán az elfogult közvélemény-kutató cégek műve, mások szerint a jelenlegi kormányfő, Gerhard Schröder és a mögötte álló professzionális kampánycsapat kemény munkájának gyümölcse.
Történelmi, ennek megfelelően inkább protokolláris csúcstalálkozó színhelye volt a héten a boszniai főváros, Szarajevó. Az irányokat kijelölték, az egyetértés az Európa felé haladásban megvan, a múlt bűneiről azonban - a további együttműködés érdekében - egyelőre nem beszélnek a felek. Ha mégis, hát kölcsönös rábeszélések hatására gyorsan visszavonulót fújnak.
Egy nemrégiben napvilágot látott felmérés szerint az európaiak harminc százaléka vall klasszikus antiszemita nézeteket, hatvan százalékuk pedig úgy véli, a zsidókat érő, mostanában szaporodó atrocitások oka az "Izrael-ellenesség".