Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Hamarosan lepipálja a dél-kínai Csangcsiacsie Nemzeti Parkot Sátoraljaújhely, mert a zempléni kisváros 3 milliárd forintot kap arra, hogy megépítse a világ leghosszabb üveghídját a településhez tartozó Szár-hegy és a Várhegy között. A kínai látványosság 430 méter hosszú, az újhelyi viszont 700 méteres lesz.
A Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója, Guller Zoltán a következő időszak fejlesztései között jelentette be az attrakciót, amelynek kigondolásával a város már meg is bízott két tervezőirodát. Tokaj szomszédságában a szár-hegyi dűlők is részévé váltak annak a négy turisztikai térségnek (Balaton, Sopron–Fertő-táj, Tokaj és Budapest), amelyekre a magyarországi turisztikai fejlesztések a következő években fókuszálnak.
Az üveghíd átláthatóságához nem férhet kétség, az viszont már jóval homályosabb, hogy kik alkotják azt a szakmai kört, amely egy éve fantomként szállja meg az idegenforgalmi ágazatot. A HVG e heti számában a kör tagjainak bemutatása mellett (van köztük egy turisztikai szakember, aki Svájcban végzett, és férjével együtt meglehetősen sikeresen „saját lábra” állt) arra a kérdésre is keresi a választ, hogy miért késik a lassan egy éve ígért új idegenforgalmi stratégia, kik kerülhetnek döntési pozícióba, és milyen fejlesztések valósulhatnak meg az elkövetkező években.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Lezárult a nyomozás a parkfenntartási biznisz néven ismert ügyben. Az ügy főszereplője tavaly őszi kihallgatásán elismerte, hogy irreálisan magas összegeket kaptak azokért a kertészeti munkákért, amelyeket különböző önkormányzatoknak végeztek – értesült a HVG.
Kiara Lord posztolt egy szelfit.