A Pride volt az Orbán-rendszer temetési menete
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A spanyol szenátus jóváhagyta szerdán az új abortusztörvényt, amely lehetővé teszi a terhesség művi megszakítását az első 14 hétben.
A még idén hatályba lépő törvényt azután fogadta el a parlament felsőháza, hogy a többség leszavazta a jobboldali pártok három javaslatát. Mindegyik a törvény elvetését célozta. A képviselőházban, ahol decemberben hagyták jóvá a jogszabályt, az ellenzék 88 módosító javaslatot nyújtott be, hogy megtorpedózza a törvényt. Az új törvény eltörli a börtönbüntetés fenyegetését, és a nő jogává teszi, hogy döntsön a terhesség művi megszakításáról. Az előző, 1985-ben elfogadott törvény rendkívül szigorú korlátokat szabott az abortusz elvégzésére, és elméletileg lehetővé tette börtönbüntetés kiszabását a jogszabályt megsértő nők esetében.
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A tömeg emberekből áll – őket mutatjuk meg külön-külön és együtt a HVG fotósainak szemével.
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Beszédek a 30. Budapest Pride-on.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Freddie Mercury kezében sem állt ilyen hetykén a vasaló.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.
„Jó hazafi harcoshoz” méltón tette közzé, hogy 100 százalékos magyar érettségit tett.
Közéjük Charles Leclerc fért be.