Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

A rossz idő miatt csak szerdától lesz igazi káosz a Budaörsi úton

Csatornaépítés kezdődik a Sasadi út és a Budaörsi út csomópontjában, ezért lezárják a Bozókvár utcától a Sasadi úti kereszteződésig a városhatár felé vezető két szélső forgalmi sávot.

  • MTI MTI
  • +${remainingCount} szerző
A rossz idő miatt csak szerdától lesz igazi káosz a Budaörsi úton

A tervezettől eltérően várhatóan szerdán hajnalban lép életbe a Budaörsi úti forgalmirend-változás a Budapestről kifelé vezető oldalon az új közúti csomópont építése miatt. A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) közlése szerint a vasárnapra ígért változás az időjárás miatt tolódik el.

A BKK korábban azt közölte: csatornaépítés kezdődik a Sasadi út és a Budaörsi út csomópontjában, ezért lezárják a Bozókvár utcától a Sasadi úti kereszteződésig a városhatár felé vezető két szélső forgalmi sávot. Az 53-as, a 88-as, a 139-es, a 140-es, a 140A, a 150-es, a 188E, a 239-es, a 240E, a 253-as, a 258-as, a 258A, a 272-es, a 908-as, a 940-es, a 941-es és a 972-es busz Sasadi út megállóhelyét 15 méterrel előrébb, a Bozókvár utca és a Pannonhalmi út közötti szakaszra helyezik át.

A Budaörsi útról a Sasadi útra nem lehet majd jobbra bekanyarodni, a Sasadi utat pedig a Bakony utcától a Budaörsi útig, a városhatár irányába egyirányúvá teszik. Az új forgalmi renddel a Budaörsi út kifelé haladó útpályáján a közúti sávok osztása nem változik, ugyanakkor a Rahó utcából és a Pannonhalmi utcából már sávváltással elérhető lesz az autópálya kivezető útja.

A Budaörsi úton befelé haladóknak az új építési ütem nem okoz változást.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.