Tizenegyezer használtautót tervez eladni a Weltauto az idén

A használt autók kereskedelmével foglalkozó Weltauto az idén 10-12 ezer gépkocsi eladásával számol, amellyel várhatóan sikerül megtartania 5 százalékos piaci részesedését Magyarországon.

  • MTI
  • hvg.hu

© VW
A Porsche Hungaria csoport használtautó üzletága tavaly mintegy 10 ezer gépkocsit adott el, az idei első negyedévben 1400 darabot. Horváth Zoltán márkaigazgató szerint az évi 600 ezer darabos magyarországi használtautó-piac tovább erősödik az idén, ezt támogatja a regisztrációs adó, amelynek következtében érezhetően csökkent az autók magánimportja. Az idén az első negyedévben 5500 gépkocsi érkezett importból, éves szinten várhatóan 22 ezer fog.

A Weltauto új szolgáltatása az egyhetes cseregarancia, amely szerint a vásárló 7 napon belül különösebb indok nélkül kicserélheti megvásárolt kocsiját a kereskedésben. Horváth Zoltán elmondta: a vásárlóknak valószínűleg legfeljebb 1 százaléka él majd azzal, hogy lehetősége van módosítani első választásán. Ehhez azonban újra ki kell fizetnie az adminisztrációs költségeket, valamint az első autó futásteljesítménye alapján 20 forintot kilométerenként.

Hozzászólások