Az Audi két éve dobta piacra nagy luxusszedánja, az A8 aktuális generációját, melyből mi egy 286 lóerős 50 TDI kivitelt fogtunk vallatóra. Az alábbi videó főszereplője ugyancsak egy új A8-as, melyben azonban egy erősebb benzinmotor teljesít szolgálatot.
A 340 lóerős és kereken 500 Nm-es nyomatékú 3 literes turbós V6-os egységgel szerelt Audi A8 55 TFSI a gyári adatok szerint 5,6 másodperc alatt tudja le a 0–100-as sprintet, a végsebessége pedig elektronikusan 250 km/h-ra van korlátozva. A gyakorlatban pedig így muzsikál a sebességkorlátozás nélküli német autópályán:
Akinek esetleg még ez a produkció is kevés lenne, annak jó hír, hogy nemrégiben leleplezték az új Audi S8-at, melynek 4 literes biturbó V8-as motorja 571 lóerőt, illetve 800 Nm-t ad le.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.