Elindult a Mercedes erdélyi motorgyára

A stuttgartiak egyik legjobban teljesítő modelljéhez, a GLC-hez készülnek itt a villanymotorok.

  • MTI

Szászsebesen, a Mercedes-Benz Star Assembly gyárában megindult az elektromos motorok sorozatgyártása – közölte a vállalat. Az új gyártósor egy 30 ezer négyzetméteres csarnokban kapott helyet, melynek megnyitóján Ilie Bolojan román miniszterelnök is részt vett.

A cég a kizárólag elektromos hajtású Mercedes-Benz GLC-modellhez készít motorokat. Korábban főként kapcsolószekrényeket szereltek itt, most azonban a gyár fokozatosan áll át az elektromos járművekhez szükséges alkatrészekre. A beruházás értékét a vállalat nem hozta nyilvánosságra.

A 2013-ban alapított Star Assembly Románia harmadik legnagyobb exportőre: 2024-ben 1500 dolgozót foglalkoztatott, árbevétele meghaladta a 2,1 milliárd lejt (165 milliárd forint), adózás előtti nyeresége pedig közel 67 millió lej (5,1 milliárd forint) volt. A Mercedes-Benznek egy másik leányvállalata is működik az országban, a kudzsiri Star Transmission.

Hozzászólások