Akkora sebességgel ütközött a Gaiának egy homokszem méretű meteor, hogy átütötte az űrteleszkóp védőpajzsát
Az Európai Űrügynökség a Gaia űrteleszkóp történetének eddigi két legnagyobb problémájával kellett, hogy megküzdjön.
Az Európai Űrügynökség a Gaia űrteleszkóp történetének eddigi két legnagyobb problémájával kellett, hogy megküzdjön.
Újabb aggasztó hírt kaptak azok, akik tartanak attól, hogy a telefonjukon át kémkednek utánuk: egy eddig ártalmatlan érzékelő is elég hozzá. Ez azért problémás, mert a szenzorhoz minden alkalmazás szabadon hozzáférhet, semmilyen engedélykérés nem szükséges.
Az agyi aktivitást és az izzadtságot is ki tudja elemezni egy újonnan fejlesztett eszköz, mely ezáltal még akár egyes neurodegeneratív betegségek diagnosztizálásában is segíthet.
Bármilyen eredetű radioaktív sugárzást képesek észlelni azok a szenzorok, amelyeket az Egyesült Államok telepít Ukrajnában. Az érzékelők emellett azt is képesek megmondani, hogy ki indított el egy esetleges atomfegyvert.
A Sussexi Egyetem kutatói megalkottak egy olyan érzékelőt, mely teljes egészében környezetbarát anyagokból épül fel, és az egészségügy mellett a futóknál is jó szolgálatot tehet.
A Samsung új, okostelefonokba szánt kameraszenzora bár nagy, az eddigi legkisebb pixelmérettel dolgozik.
Mára egy sokkal érdekesebb projektté nőtte ki magát a Google Soli nevű radartechnikája. Mit szólna hozzá, ha a tévéje automatikusan lehalkítaná magát, ha úgy érzékeli, kezd elbóbiskolni?
Az amerikai hadsereg egyik orvosa olyan, a bőr alá helyezhető „lámpán” dolgozik, mely érzékelői révén azonnali visszajelzést küld, ha a viselője megbetegedett. Nem megfázásról van szó, hanem olyan esetekről, amelyek járványos időszakokhoz vezethetnek.
A Stanford Egyetem egy 3200 megapixeles szenzort épített, amely segítségével a sötét anyagot és a sötét energiát tanulmányozzák majd a kutatók.
A Samsung hasonló technológiát fejlesztett az új mobilos érzékelőjéhez, mint amilyet a Canon is használ fényképezőgépeiben. Az Isocell GN2 nagyobb az elődjénél, és a pixelekkel is variáltak a szebb képek érdekében.
A közlekedés egy új korszaka köszönthet be Lengyelországban, ha megvalósul egy ígéretes tudományos projekt.
Szagló receptorokká alakított sejtek találhatók abban a falra szerelhető, tengeri élőlényeknek tűnő műszerben, amellyel bombák után kutatna a repülőtereken az Airbus.
Az okostelefonos fényképezés előtt álló egyik nagy kihívás az esti vagy gyenge megvilágítású környezetben történő fotózás. A nagy gyártók újabban ezen a fronton erősítenek, a Samsung például egy külön erre a célra szolgáló érzékelővel.
Az eszköz észleli a whiskyk közötti apró eltéréseket, ami segíthet az alkoholhamisítási piac felszámolásában.
Magyarországon évente fejenként mintegy 33 kilogramm olyan ételt dobunk a szemétbe, ami még fogyasztható lenne – függetlenül attól, hogy lejárt-e a szavatossága. Hamarosan viszont változhat a helyzet.
A magyar háztartások kétharmadában van olyan berendezés, amelyből a lakótérbe szivároghat a szén-monoxid. Ennek ellenére csak minden második háztartásban ellenőrzik évről-évre az érintett berendezéseket, míg szén-monoxid-érzékelő 10 lakásból alig kettőben van.
Az V. kerület több parkolójába olyan szenzorokat telepítettek, amelyek egy applikációban folyamatosan mutatják, szabad-e az adott parkolóhely.
A jövőben valós idejű információ segíthet a szakembereknek abban, hol milyen állapotú az útburkolat, az adatokat pedig az autók fedélzeti számítógépe is megkapná.
Hangjelzéssel vagy rezgéssel segíti a tájékozódást a kedden bemutatott vakvezető bot, amelyhez olyan rendszert fejlesztettek ki, amellyel akár kültéri események is akadálymentessé tehetők.