A Legfőbb Ügyészség szerint nem Dobrev ellen nyomoznak, hanem "ismeretlen tettes ellen"
A DK politikusa szerint ahogy bejelentette, hogy miniszterelnök-jelölt lesz, nyomozást indított vele szemben az ügyészség.
A DK politikusa szerint ahogy bejelentette, hogy miniszterelnök-jelölt lesz, nyomozást indított vele szemben az ügyészség.
Nyomozás indulhat a DK-elnök Gyurcsány Ferenc felesége tulajdonában álló és felesége, Dobrev Klára vezette Altus Portfólió Kft. engedély nélküli pénzkölcsönnyújtása miatt, írja a Magyar Idők.
Deutsch Tamás azt állítja, nem szólt neki senki a Gyurcsány-féle perről, amelyben a bíróság kimondta, a fideszes EP-képviselő megsértette az Altus jó hírnevét.
A bíróság első fokon kimondta, Deutsch valótlanságot állított.
Legalább most nincs miért magyarázkodni.
Nagy Márton jegybanki alelnök a parlamentben jelentette be, vizsgálják, hogy Gyurcsányék cége szabályosan adott-e kölcsön a Czeglédy vezette vállalkozásnak.
Csökkenti az Altus Portfólió Kft. törzstőkéjét Gyurcsány Ferenc DK-elnök.
Az Altus-csoport kereskedőházából építészeti tanácsadó cég lett. Az élén Gyurcsány Bálinttal, az exminiszterelnök fiával.
Folytatódott a Dobrev-Gyurcsány-cégcsoport átalakítása: a korábban az egykori miniszterelnök nevével fémjelzett Altus Befektetési Zrt.-nél Dobrev Klára és Heil Péter mellé új részvényesek kerültek.
Dobrev Klára, Gyurcsány Ferenc felesége lett az Altus Befektetési Zrt. új tulajdonosa – derül ki a HVG e heti számából.
Első fokon pert nyert Orbán Viktorral szemben az Altus Zrt., amely Gyurcsány Ferenc tulajdonában áll – közölte a Demokratikus Koalíció (DK) elnöke a pénteki sajtótájékoztatóján.
A magyar kormány számára jól láthatóan kiemelt prioritást élvez Gyurcsány Ferenc csesztetése – nagyjából bármivel szemben. Most éppen egy olyan projektet szabotált, amin a pénzosztást is befolyásolja majd. Csak azért, mert az Altus is tagja a projektet menedzselő konzorciumnak.
Az Altus legújabb feladata, hogy elemezze: a lengyelországi operatív programok mennyiben járulnak hozzá az Európai Unió fejlesztéspolitikai céljaihoz a mostani, 2014-2020-as időszakban.
A héten elkezd foglalkozni a DK-elnök cége vezette konzorcium által elnyert uniós közbeszerzés ügyével az Európai Parlament költségvetési ellenőrző bizottsága.
A Fidesz a parlamentbe is beviszi az Altus Zrt. európai uniós megbízásának az ügyét, mert egyszerűen nem hagyhatják annyiban.
Mikor vásárol már magának pártot valaki? Csak ez kérdés az elapadó magyar politikai kasszák láttán. Úgy tűnik ugyanis, negyedszázaddal az első szabad választások után a politika visszakerül az úri huncutságok közé.
A Miniszterelnökség fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős helyettes államtitkára szerint Gyurcsány Ferenc akkor tenné a legjobbat "saját hazájának", ha az Európai Bizottság és a magyarországi kormányzat között fennálló vitát azzal rendezné, hogy visszaadja az Altus vezette konzorcium megbízását.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter Walter Deffaának, az Európai Bizottság főigazgatójának és Martin Selmayrnek, Jean-Claude Juncker bizottsági elnök kabinetfőnökének írt levelet, amiket kiraktak a kormany.hu oldalra. Lázár többek között azt írta: mivel az Altus tulajdonosa "egy aktív ellenzéki politikus", joggal feltételezhető, hogy "a cég nem képes objektív és független helyzetértékelésre". Szokatlanul magasnak tartják a megbízatás ellenértékét is.
A fideszes EP-képviselő szerint az Európai Bizottság a "legalapvetőbb szabályait köpi szemen", amikor a pártatlanság és összeférhetetlenség követelményeit felrúgva, "két évig napi 3 millió forintos napidíjat" biztosít Gyurcsány Ferenc négy alkalmazottat foglalkoztató családi vállalkozásának.
Példátlannak nevezte a Miniszterelnökség fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős helyettes államtitkára az M1 hétfői műsorában, hogy a Gyurcsány Ferenc volt kormányfő érdekeltségében tartozó Altus Zrt. is részt vesz az európai uniós költések vizsgálatában.