A magyar űrközpontból jelentkezett be Orbán
A Nemzetközi Űrállomáson tartózkodó Kapu Tiborral videotelefonált.
A Nemzetközi Űrállomáson tartózkodó Kapu Tiborral videotelefonált.
Kapu Tibor első magyar űrhajósként léphetett a Nemzetközi Űrállomás (ISS) fedélzetére, miután a SpaceX Dragon űrhajója sikeresen összekapcsolódott az ISS-szel.
Folyamatosan csökken a távolság a SpaceX Dragon és a Nemzetközi Űrállomás (ISS) között, a két egység hamarosan összekapcsolódik.
Egy nappal az Axiom Space Ax-4-küldetésének startja után élőben jelentkezett be Kapu Tibor és három űrhajóstársa a SpaceX Dragon fedélzetéről.
Kabalaként vittek magukkal egy plüsshattyút az Ax-4 küldetés tagjai a világűrbe, de egy fontos feladat is jutott a játéknak.
Nem sokkal az indulást követően rövid beszédet mondott Kapu Tibor a SpaceX Dragon űrkapszulájának fedélzetéről.
A kijelölt landolási zónában ért földet a SpaceX Falcon-9 rakétájának első fokozata.
Kapu Tibor és három űrhajóstársa már a SpaceX űrhajójában várja, hogy útnak indulhasson a 14 napos küldetésére.
Az Axiom 4 űrmisszió indításának újabb halasztásáról döntött a Nemzetközi Űrállomás működésének további elemzése érdekében a NASA – közölte az Axiom Space űrkutatási vállalat. Egyelőre nincs új időpont.
Pontosította az Axiom Space, legkorábban mikor indulhat el a világűr felé az a küldetés, melynek tagjai között Kapu Tibor is ott van.
Május vége óta többször is el kellett halasztani az Ax-4 misszió indítását, amellyel Kapu Tibor a Nemzetközi Űrállomásra utazna. Most itt az újabb lehetséges dátum.
A halasztás most a Nemzetközi Űrállomáson tapasztalt rendellenességhez köthető.
Az Axiom-4 legénységének kulturális sokszínűségét ünnepli az a plüsshattyú, amit magukkal visznek az űrhajósok.
A tőkepiac pozitív fejleményként értékeli, hogy az űripari fejlesztéseknél december óta egyre szorosabb a kapcsolat a 4iG és a SpaceX között. A tulajdonos Elon Musk pedig a lehető legjobb pozícióban van ahhoz Donald Trump első embereként, hogy a saját érdekei mentén mozgassa a szálakat.
Egy nem kötelező érvényű szándéknyilatkozatot írtak alá.
Seregszemlét tartottak Milánóban az űripar magáncégei, amelyek között egyre több az innovációval bekapcsolódó, nemzetközi szinten kisebb szereplő, mint a magyar űrörökségre építő 4iG Űr és Védelmi Technológiák Zrt.
Először lehet teljes valójában megtekinteni a Prada és az Axiom Space által fejlesztett új szkafandert, melynél a megjelenés mellett a funkciókra is nagy hangsúlyt fordított a két cég.
Magyarország következő űrhajósa, Kapu Tibor az Axiom Space Ax-4-es misszióval indul majd a világűrbe. A küldetés során 14 napot fog eltölteni a Nemzetközi Űrállomás fedélzetén.
Nemrég jelentették be, hogy Kapu Tibor lesz a következő magyar űrhajós, tartalékosa pedig Cserényi Gyula. A két asztronautajelölt hamarosan elutazik Houstonba, ahol a kiképzés utolsó, legfontosabb szakasza következik. Mi vár ott rájuk? Erről kérdeztük őket – és Jim Christensent, aki a Kennedy Űrközpont egykori munkatársaként rálátott az űrhajóstréning legkritikusabb szakaszára.
Több mint két hetet töltöttek a Nemzetközi Űrállomás (ISS) fedélzetén.