#BrandContent

A fémhulladék második élete
 

A fémhulladék második élete

A MOHU koncessziós rendszere alapjaiban alakította át a magyar hulladékgazdálkodási piacot, ennek részeként a fémhulladék feldolgozására és újrahasznosítását is. Az eddigi gyakorlattal szemben, ahol a hulladékudvarok csak a fémtartalmú hulladék tiszta változatát vették át, az új rendszerben a hulladékudvarokba már nem csak a lecsupaszított fémet lehet bevinni. A MOHU munkatársai a beérkező hulladékot alaposan átvizsgálják, majd megfelelő technológiákkal részekre bontják, így az egyes alkotóelemek – beleértve a műanyagot, üveget és egyéb anyagokat – is a megfelelő helyre kerülnek, ezzel csökkentve a környezetterhelést és növelve az újrahasznosítható anyagmennyiséget.

MOHU MOHU


Különleges pezsgőt állítanak elő Magyarországon
 

Különleges pezsgőt állítanak elő Magyarországon

Egy fiatal nőnek egy férfiak dominálta területen nehéz letenni a névjegyét. Különösen akkor, ha a nagyapja az ágazat egyik ismert és elismert személyisége. Marton Mirjam mégis sikerre vitte első saját pezsgőjét, ami új fejezetet nyitott a Garamvári pezsgők történetében: a Bespoke-ra keresztelt szolgáltatás bevezetésével bárki számára egyedi, személyre szabott pezsgőt készítenek. Mirjamot kreativitásról, kíváncsiságról, laborfolyamatokról, palackba zárt személyiségekről és a jövő mezőgazdaságáról is kérdeztük.

BESPOKE by Garamvári BESPOKE by Garamvári

Olyan küldetésekkel ismerkedtem meg, amik arra késztettek, hogy én is végiggondoljam, a munkám hol teremt értéket
 

Olyan küldetésekkel ismerkedtem meg, amik arra késztettek, hogy én is végiggondoljam, a munkám hol teremt értéket

Jobbágy Kata színész, drámatanár, kommunikációs vezető, rendező. A Kelet-Közép-Európa első színházi nevelési társulatának, a Kerekasztal Színházi Nevelési Központnak az élén dolgozik másik három kollégájával együtt azért, hogy minél több tudatosan működő ember létezhessen országunkban. Csapatuk küldetése olyan színházi előadások megvalósítása, amelyek interaktív módon vetnek fel – életkortól függetlenül mindenki számára érdekes – társadalmi és erkölcsi kérdéseket. Vitézy Péter az ActionLab alapítója és tartalomfejlesztésért felelős vezetője. Szervezetük célja, hogy interaktív vállalati élményeken keresztül fejlesszenek olyan folyamatokat, amik az embereken múlnak. Felszínen különbözőnek tűnő, mégis nagyon hasonló a két világ. Kettejüket a Bridge Budapest Árnyékprogramja kötötte össze azzal a céllal, hogy hidat képezzenek az üzleti és civil szféra között. A program során látszólag két távoli terület vezetői kapcsolódnak és inspirálódnak egymás vezetői tudásából, dilemmáiból és tapasztalataiból.

Bridge Budapest Bridge Budapest

Signature 40 - A meghatározó talent lista
 

Signature 40 - A meghatározó talent lista

A Signature 40 egy top trade- és márkamenedzsereket, valamint kommunikációs szakembereket gyűjtő és értékelő lista, melynek célja a jövő marketingdöntéshozó-reménységeinek felkutatása, elismertetése. A lista a napi operatív működésben maradandót nyújtó szakemberekre összpontosít, nem a döntéshozókra, így egyfajta tehetséglistaként működik. Idén nyolc szektorspecifikus tematikus listán díjazták a pályázókat. A KKV szektor szakembereinek listáját a HVG szakmai és médiapartnerként támogatta.

BrandLab BrandLab

Hogy milyen kapcsolódási pontjai vannak a szülői és a vezetői szerepnek, többször napirenden volt
 

Hogy milyen kapcsolódási pontjai vannak a szülői és a vezetői szerepnek, többször napirenden volt

Dojcsák Dalma emberi jogi jogász a Társaság a Szabadságjogokért ügyvezető igazgatójaként 50 munkatárs feladatait koordinálja. Meggyőződése, hogy minél több a szabadság egy társadalomban, annak tagjai annál boldogabban élhetnek. Kónya László a Deutsche Telekom IT Solutions ügyvezető igazgatójaként mintegy 5000 munkavállalóért felel. Hisz abban, hogy vezetőként kollégái önmegvalósítását kell támogatnia. Két távoli világ, de képviselői közt nem a távolság, hanem az összhang a szembetűnő. Gesztusokból, fél szavakból értik egymást, és nagyon hasonlóan gondolkodnak a vezetői szerepről is. Kettejüket a Bridge Budapest Árnyékprogramja kötötte össze azzal a céllal, hogy hidat képezzenek az üzleti és civil szféra között. A program során látszólag két távoli terület vezetői kapcsolódnak és inspirálódnak egymás vezetői tudásából, dilemmáiból és tapasztalataiból.

Bridge Budapest Bridge Budapest

Van új a nap alatt: a zöld hidrogén hozhat megújulást a napelemiparba
 

Van új a nap alatt: a zöld hidrogén hozhat megújulást a napelemiparba

A 2000-ben alapított LONGi a nagy hatékonyságú fotovoltaikus (PV) termékek fejlesztése iránti elkötelezettségéről ismert, és mára a világ legnagyobb napenergia-rendszer gyártójává nőtte ki magát. A vállalat célja, hogy a napenergia-technológia határainak folyamatos feszegetésével fenntartható energetikai jövőt teremtsen ebben a még mindig jórészt szénalapú és fosszilis energiahordozókra hagyatkozó világban. A vállalat Budapesten megtartott LONGi Tech Talk nevű rendezvényén kérdeztük Liam Tang-ot, az európai értékesítésért felelős vezetőt, és a régiós üzletfejlesztést irányító kollégáját, Pásztor Dánielt a napenergia-technológiáról, illetve a zöld hidrogén előállítását szorgalmazó erőfeszítéseikről a megújuló energiaforrások integrációjának globális előmozdításában.

LONGi LONGi



A civil munka néha kemény harcokat és súlyos döntéseket jelent
 

A civil munka néha kemény harcokat és súlyos döntéseket jelent

Dóra Dalma szociális munkás, kulturális szociológus, a Láthatatlan Tanoda szakmai vezetője. Az oktatási egyenlőségért tevékenykedő józsefvárosi szervezet élén azért dolgozik, hogy csökkenjenek a társadalmi igazságtalanságok, és minőségi oktatásban részesülhessenek a roma gyerekek is. Meggyőződése, hogy a társadalom mobilizációja szempontjából kulcsfontosságú a hátrányos helyzetű gyerekek minőségi oktatása és az, hogy az iskolakezdéstől az érettségiig, vagy azon is túl vezető úton legyen, aki fogja a kezét és támogatja azt, aki a többiekhez képest hátrányokkal indul. Hartyányi Orsolya közgazdász, turizmus- és vendéglátás-irányításból, hosszabb nemzetközi karrier után 2023-ban lett a Wolt Magyarország ügyvezetője. A cég irányítását egy jelentős növekedés hihetetlenül izgalmas-mozgalmas időszakában vette át. Munkatársai szakértelme mellett innovatív szemléletét és remek kapcsolatteremtési képességét dicsérik, neki pedig meggyőződése, hogy a társadalom számára visszaadni nemcsak kötelesség, de óriási lehetőség is, amiből az üzleti szereplők is csak profitálhatnak. Kettejüket a Bridge Budapest Árnyékprogramja kötötte össze azzal a céllal, hogy hidat képezzenek az üzleti és civil szféra között. A program során látszólag két távoli terület vezetői kapcsolódnak és inspirálódnak egymás vezetői tudásából, dilemmáiból és tapasztalataiból.

Bridge Budapest Bridge Budapest

Holisztikus dolgozói jóllét: a felelős munkahelyek már így csinálják
 

Holisztikus dolgozói jóllét: a felelős munkahelyek már így csinálják

A holisztikus munkavállalói jóllét fontosságát és előnyeit egyre több munkáltató ismeri fel Magyarországon is.  De mit is jelent ez a kifejezés, milyen előnyök származnak belőle, és hogyan valósíthatja meg a munkáltató a gyakorlatban azt, hogy dolgozó kognitív, érzelmi és fizikai állapotára is egyaránt odafigyel?

Lidl Magyarország Lidl Magyarország

Miért fontos, hogy a gondoskodó munkahely látszódjon?
 

Miért fontos, hogy a gondoskodó munkahely látszódjon?

Az, hogy egy munkavállaló mitől érzi magát jól és biztonságban a munkahelyén, számos szempont összessége. Fontos részét képezik ennek az egyes béren kívüli juttatások, amelyek hosszú távon nemcsak a munkavállalók, de a munkáltatók számára is megtérülnek. A gondoskodó munkahelyekről, az öngondoskodás fontosságáról, az ehhez kapcsolódó edukációról „Az Év Gondoskodó Munkahelye Díj” kapcsán Pataki Tímea zsűrielnökkel, a Prémium Egészségpénztár ügyvezetőjével beszélgettünk.

Az Év Gondoskodó Munkahelye Díj Az Év Gondoskodó Munkahelye Díj

Az ilyen civil kezdeményezések pótolják a közoktatásban nem szereplő kreativitásra nevelést
 

Az ilyen civil kezdeményezések pótolják a közoktatásban nem szereplő kreativitásra nevelést

Egy terápiás kutyákkal gyerekeket támogató alapítvány vezetője, egy kreatív műhelyeket tartó jelmeztervező, Rea, a viselettörténeti öltöztetős baba kitalálója (soha látványosabban nem lehetett törit tanulni), egy trendelemzéseken alapuló technológiai elemző cég tulajdonosa és a KreaTour-box, vagyis egy oktatóvideóval megtámogatott, az otthoni varrástanuláshoz szükséges valamennyi eszközt (beleértve a répatáskát is) kitalálója – azt gondolnánk ez így összesen legalább egy hattagú csapat. Pedig nem, összesen ketten vannak: Földi Andrea, a KreaTour egyszemélyes vezetője, alapítója és munkatársa és Gémesi Rita, az amerikai Gartner vállalat magyarországi képviseletét ellátó i-Tango Kft. partnere. Kettejüket a Bridge Budapest Árnyékprogramja kötötte össze azzal a céllal, hogy hidat képezzenek az üzleti és civil szféra között. A program során látszólag két távoli terület vezetői kapcsolódnak és inspirálódnak egymás vezetői tudásából, dilemmáiból és tapasztalataiból.

Bridge Budapest Bridge Budapest

Ezzel a céges juttatással a munkaadó és a munkavállaló is jól jár
 

Ezzel a céges juttatással a munkaadó és a munkavállaló is jól jár

Az egy évben többször is kiadható csekély értékű juttatás az elmúlt időszak inflációs környezete, valamint az év ezen időszakában a karácsony közeledte miatt nagy népszerűségnek örvend, és egyre többen a hosszú távú javadalmazási stratégiájukba is beépítik. A tapasztalatok pedig azt mutatják, hogy a jövedelemkiegészítés ezen formáját jobban megbecsülik a munkavállalók, mintha ugyanezt az összeget a fizetésükkel együtt, számlára kapták volna meg.

BrandLab BrandLab

„Az oktatás, az egészségügy, a környezetvédelem csak akkor működik, ha megteremti a működéséhez szükséges pénzt”
 

„Az oktatás, az egészségügy, a környezetvédelem csak akkor működik, ha megteremti a működéséhez szükséges pénzt”

Lehel Zsuzsanna a Felelős Gasztrohős Alapítvány igazgatója, szuperereje pedig, hogy meg tudja hajlítani az időt. Egy apró és fiatal szervezet vezetőjeként kollégáival azt a célt tűzték ki maguk elé, hogy felhívják a figyelmet a környezettudatos, felelős étkezés és vendéglátás fontosságára. Az elmúlt néhány évben egyre szélesebb körhöz érnek el edukatív, szemléletformáló tevékenységükkel és Fenntartható Vendéglátóhely minősítési programjukkal. Patai Krisztina, a Future Talents Consulting alapítója, a „work smarter not harder” alapvetésében hisz. Fejvadászként és executive karrier-coachként is az a célja, hogy mindenki a neki leginkább megfelelő helyre kerüljön, azaz minél több elégedett munkavállaló legyen az országban. Vallja, hogy szakma és magánélet egyensúlya létkérdés, és hogy a teljes és örömteli élet az önmegvalósításnál is fontosabb lehet. Kettejüket a Bridge Budapest Árnyékprogramja kötötte össze azzal a céllal, hogy hidat képezzenek az üzleti és civil szféra között. A program során látszólag két távoli terület vezetői kapcsolódnak és inspirálódnak egymás vezetői tudásából, dilemmáiból és tapasztalataiból.

Bridge Budapest Bridge Budapest

Megtanultuk a rendszert – az 50 Ft-ok mellett a cél is motiválja a visszaváltókat (videó)
 

Megtanultuk a rendszert – az 50 Ft-ok mellett a cél is motiválja a visszaváltókat (videó)

Már egy ideje működnek a REpont-automaták, kitapasztaltuk és megtanultuk a rendszert, és mostanra világossá vált, hogy használatuk azt a szemléletváltást is elhozta a lakosság körében, amit létrehozói vártak tőle. Hiszen amellett, hogy a visszajáró 50 forintoknak mindenki örül, egyre többen ismerik fel azt is, mennyire sokat tudnak tenni a visszaváltással a környezetvédelemért. Egy REpont-automatánál beszélgettünk az odaérkezőkkel arról, hogy mik a tapasztalataik a rendszerrel kapcsolatban.

MOHU MOHU

Mindenki előtt nyitva áll az ajtó
 

Mindenki előtt nyitva áll az ajtó

Az egészségértés az egyik kulcsa annak, hogy mindenki szintet léphessen a saját életében és hozzájáruljon ahhoz, hogy a leginkább rászorulók is megkaphassák a legjobb kezeléseket. Az egészségértést támogató kezdeményezéseket pedig évek óta segíti az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének pályázata. Az Egészségértés Díjon elindult projektek között van például a demenciában szenvedőknek szervezett, a saját fiatalkorukat megidéző különleges program, amelyet a szentendrei Skanzen hívott életre, és az egészségügyi szakembereket a lakossággal összekötő projekt is – mondta a HVG BrandLab-nek dr. Szalóki Katalin, az Egészségértés Díjat alapító Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének (AIPM) igazgatója. Az évek óta nagy sikerrel futó díjra az idén is jelentkezhet bárki, aki újdonságot hozott létre az egészségértés területén.

 Egészségértés Díj Egészségértés Díj

Hogyan lesz egy gyerekből könyvkiadó?
 

Hogyan lesz egy gyerekből könyvkiadó?

Dr. Vass Dorottea egyetemi adjunktus, olvasáskutató, és csapata a könyvíráson keresztül segíti az általános- és középiskolások intellektuális és önismereti fejlődését. A D012 program keretein belül 12 lépésben vezetik végig a gyerekeket a könyvkiadás folyamatán az ötlettől a nyomdába küldésen át egészen a könyvbemutatóig. Céljuk, hogy a gyerekekből hosszútávon sikeres, innovatív és önállóan gondolkodó emberek váljanak. Dojcsák Dániel egy nagyvállalati digitális ügyfélkezelési megoldásokat fejlesztő IT cég, a 200 főt foglalkoztató Shiwaforce marketingigazgatója. A szoftverfejlesztésen túl agilis és egyéb módszertanokra, tapasztalatokra építve tanácsadással, szakmai és vezetői tréningekkel és digitális eszközök bevezetésével is támogatják a ügyfeleik hatékony működését. Kettejüket a Bridge Budapest Árnyékprogramja kötötte össze azzal a céllal, hogy hidat képezzenek az üzleti és civil szféra között. A program során látszólag két távoli terület vezetői kapcsolódnak és inspirálódnak egymás vezetői tudásából, dilemmáiból és tapasztalataiból.

Bridge Budapest Bridge Budapest

Tudja, mi lesz a vissza nem váltott üvegek utáni 50 Ft sorsa?
 

Tudja, mi lesz a vissza nem váltott üvegek utáni 50 Ft sorsa?

Szombat délelőtt. Az újrahasznosítható csomagolást visszaváltó automata előtt a szokásosnál is nagyobb sor kígyózik, hiszen a hétvégi bevásárláskor kapóra jön a hét közben összegyűjtött dobozok, üvegek és palackok visszaváltásáért járó, darabonként 50 forint. De kapnak-e bármit is a boltok a visszaváltások után, és ki mondja meg, hol lehet visszaváltási helyet létesíteni? Tényleg célravezetőbb ez a rendszer, mint a régi taposós módszer? Ehhez hasonló kérdésből rengeteg van, ebben a cikkben megválaszoljuk azokat, amiket a leggyakrabban tesznek fel.

MOHU MOHU

Az Év Betegbarát Szolgáltatói – a betegközpontú ellátás mércéje
 

Az Év Betegbarát Szolgáltatói – a betegközpontú ellátás mércéje

Azok a szolgáltatók, amelyek kiemelkedően teljesítenek a Betegbarát kezdeményezés szempontjai alapján, elnyerhetik az Év Betegbarát Szolgáltatója címet. Ez az elismerés nem csupán egy rangos díj, hanem egy olyan visszajelzés, amely motiválja a szolgáltatókat arra, hogy folyamatosan fejlődjenek és még magasabb színvonalú ellátást nyújtsanak a páciensek számára. Nevezni október 21-ig lehet!

BrandLab BrandLab