Britek százai igényelnek ciprusi állampolgárságot
Ciprusi felmenőkkel rendelkező britek százai igényeltek állampolgárságot a földközi-tengeri sziget bevándorlási hatóságainál az elmúlt napokban – közölte csütörtökön a RIK ciprusi állami televízió.
Ciprusi felmenőkkel rendelkező britek százai igényeltek állampolgárságot a földközi-tengeri sziget bevándorlási hatóságainál az elmúlt napokban – közölte csütörtökön a RIK ciprusi állami televízió.
A magyar bankrendszer stabil, nem számolunk azzal, hogy a Brexit veszélyeztetné a hazai bankokat – mondta Kovács Levente, a Magyar Bankszövetség főtitkára.
Egy nap, öt hír, amiről mindenki beszél: váratlan személycserék a Miniszterelnökségen; magyarokat is sújt a Brexit nyomán tetőző idegengyűlölet Nagy-Britanniában; egy hónap után is szörnyű állapotok vannak a sárospataki kutyatelepen; eltemették Bud Spencert.
Óva intette az Európai Uniót Clemens Fuest, a müncheni ifo gazdaságkutató intézet igazgatója attól, hogy "büntetőexpedíciót" indítson Nagy-Britannia ellen az unióból való kilépés miatt.
Nagy-Britannia sem kivétel, ha mémeket kell gyártani, ott is eszébe jut valakinek Hitler és A bukás. Vagy többeknek. Most mutatunk két változatot, döntse el, melyik a jobb - szavazzon!
A britek távozásával Orbán Viktor szövetségesét siratja, mások pedig az uniós törvényalkotás fő akadályának megszűnését ünneplik. Persze az is könnyen lehet, hogy csak kedvenc bűnbakját veszíti el az EU.
Egy héttel a Brexit-népszavazás után a felnőtt népesség háromötöde (60 százalék) szerint inkább rossz döntést hoztak a britek Magyarország szempontjából azzal, hogy kilépnének az Európai Unióból. A magyarok csaknem kétharmada (64 százalék) nem szeretné, ha Magyarország elhagyná az uniót - derül ki a Nézőpont Intézet legfrissebb közvélemény-kutatásából.
Egy dolgot jó volt látni: a szavazás másnapján azonnal megkezdődött a lövészárkok betemetése, a párbeszéd és a kármentés. Vélemény.
A következő legalább három évben nem várható, hogy újabb uniós tagállam csatlakozzon az euróövezethez – jelentette ki Valdis Dombrovskis, az Európai Bizottság euróért és szociális párbeszédért felelős alelnöke csütörtökön Brüsszelben.
Az isztambuli robbantással kezdett Lázár János az 56. Kormányinfón. Jött a megértett, de sajnált Brexit, és nem maradtunk Soros György nélkül ezen a héten sem.
Mindenki őt várta befutónak, ám végül nem indul a megosztó, konzervatív Brexit-párti politikus.
Tetőzik az idegengyűlölet Nagy-Britanniában a Brexit-népszavazás után, a kampány csak olaj volt a tűzre, a rendőrség szerint 57 százalékkal nőtt a rasszista támadások száma. Bár Orbán Viktor szerint a Brexit-eredmény a britek jogos félelmeiből következett, ezeket a félelmeket most a lengyeleken és a magyarokon is leverik.
Egy várható (Theresa May) és egy meglepetésjelölt (Michael Gove) jelentkezett be a brit Konzervatív Párt vezetői posztjára. Sőt, immáron az energiaügyi miniszter is bejelentkezett.
A Brexit jelentős értékvesztést okozott a pénzpiacokon, ám a magyar lakosság egyik legfontosabb vagyonára egyelőre nem jelent veszélyt, az ugyanis ingatlanban áll – derül ki az ingatlan.com friss elemzéséből, amely 55 ezer milliárd forintra becsüli a magyarországi lakóingatlan-vagyon értékét, egyúttal számba veszi, hol lehet mégis hatása a Brexitnek.
A remain-román szójáték hatalmas poénra ihlette a románokat.
2015 vége volt Navracsics Tibor EU-biztos szerint a mélypont, akkor okolta a kormány mindenért az EU-t, azóta viszont javult a helyzet. Politikai jövőjéről a Fidesz mérsékelt politikusa csak homályosan beszélt.
A terrorszervezet propagandalapja szerint a kilépés miatti sokk kedvez nekik.
Egy nap, öt hír - amiről ma este beszélnek: Isztambul halottjait gyászolja a világ; két napos EU-csúcs sem volt elég a Brexit-forgatókönyv tisztázására; a Magyarországon élő britek nagyon szomorúak; a Városligetben folytatódik a küzdelem; több ezer Suzukit és Toyotát hívnak vissza; eltemették Bud Spencert.
Nagy-Britannia uniós kilépése nemcsak a brit autóipart roppantja meg: az előrejelzések szerint 2018-ig 2,8 millióval kevesebb autót adhatnak el világszerte.