Megkapta az EU a kormány válaszát a felszólító levélre
Az Európai Bizottság az egy hónapos határidőn belül megkapta a magyar kormány válaszát a felsőoktatási törvény módosításának ügyében küldött hivatalos felszólító levélre.
Az Európai Bizottság az egy hónapos határidőn belül megkapta a magyar kormány válaszát a felsőoktatási törvény módosításának ügyében küldött hivatalos felszólító levélre.
Továbbra is csak az amerikai oktatási miniszter válaszát tekintené az Orbán-kormány az Egyesült Államok hivatalos álláspontjának a CEU-törvény ügyében, ilyen levél pedig egyelőre nem érkezett Washingtonból. "Október még mesze van" – mondják a budapesti illetékesek, és ezzel jelzik: nem nekik sürgős az ügy rendezése.
Elkészült a kormány válaszlevele az Európai Bizottság április végi, CEU-törvénnyel kapcsolatos figyelmeztetésére. Nem fog meglepődni: a kormány szerint jó a törvény, és nem hajlandó változtatni rajta.
Az elmúlt hetek több ezres, tízezres tüntetéseinek szervezői elmondták, az Oktogonon a technobuli spontán akció volt, de a nyilvánosság új formái jönnek így létre, és fontosnak tartják, hogy zene szóljon a demonstrációkon, mert annak közösségteremtő ereje van.
Andrew M. Cuomo ezt közleményben jelentette be.
Az emberierőforrás-miniszter hétfőn nyilatkozott a lapnak kalandos körülmények között. A Facebookon közzétett levelében kritizálja az újságírót, aki gyorsan válaszolt is neki.
Legalábbis erre engednek következtetni Balog Zoltán szavai.
Az áprilisi Oktogon foglalós-bulizós tüntetéshullám után újra utcára vonultak a CEU-t és a civileket ért kormányzati támadások miatt. A késő délutáni-kora esti demonstrációra több ezren érkeztek a Műegyetem rakpartra, ahonnan két beszéd meghallgatása után a Kossuth térre. A "hivatalos" tüntetés után mintegy kétszázan a CEU épülete elé vonultak, néhányan pedig ott sátrat is vertek, azt ígérve, addig maradnak, míg a CEU-törvényt vissza nem vonják.
Kelet Európa országai visszacsúszhatnak az önkényuralomba, ezért van szükség olyan emberekre, mint Soros György- mondta Karel Schwarzenberg herceg, egykori cseh külügyminiszter, aki több mint harminc éve ismeri a Magyarországról kivándorolt magyar milliárdost.
Lovász László elmondta, miért emelte fel kivételesen a hangját közéleti témában, amikor a CEU-t ellehetetlenítő törvényt elfogadták. Szerinte a magyar tudomány érdeke, hogy a CEU zaklatás nélkül folytathassa a kutatást és az oktatást, ami ráadásul egy fillérjébe sem kerül a magyar adófizetőknek.
Szerda reggel volt egy találkozó a CEU és a kormány képviselői között, ahol kiderült, a CEU-val tárgyaló munkacsoport nem tudja, hogyan lennének teljesíthetőek a törvényben foglaltak, Altusz Kristóf, a tárgyalások lefolytatásáért felelős miniszterelnöki megbízott pedig kizárólag az USA-val fog tárgyalni, nem a CEU-val.
Lábbal szavazhatott pénteken az, aki a Corvinus főépülete és modern tömbje között sétált át, így fejezhette ki véleményét a CEU sorsával kapcsolatban. A Facebookra kitett képsorok alapján a válasz egyértelmű.
Schöpflin György szerint kettős mércét alkalmaz az EU Magyarországgal szemben, és úgy látja, hogy azok az aggodalmak sem valósak, amelyek a demokrácia visszafejlődését emlegetik a CEU ügyével kapcsolatban.
Süketek párbeszédeként is leírhatnánk a CEU rektor-helyettese és az oktatási államtitkár csütörtöki, Magyar Tudományos Akadémia által szervezett vitafórumát, ha a szándék, illetve az intézmény iránti tisztelet nem követelne emelkedettebb jelzőket. Az MTA elnöke kedden vállalta, hogy közvetít az egyetem és a kormány között, a közös nevező azonban nem lett meg a másfél órás kerekasztal-beszélgetésen.
Megtagadta a Momentum által a Central European University (CEU) ügyében benyújtott népszavazási kérdések hitelesítését kedden a Nemzeti Választási Bizottság (NVB).
Lovász László szerint "nagyon szerencsétlen" lenne, ha külföldre költözne a CEU.
A CEU sorsa még nem dőlt el, de a botrány máris helyrehozhatatlan károkat okozott. A Graphisoft alapítójának írása.
Nem jó, ha kinyírjuk a versenytársat. A CEU-törvényről közgazdász szemmel.