Az EBESZ-től és a Harvardról is üzentek a CEU-ért
Az EBESZ Demokratikus Intézmények és Emberi Jogok Irodájának vezetője és a Harvard Egyetem elnöke.
Az EBESZ Demokratikus Intézmények és Emberi Jogok Irodájának vezetője és a Harvard Egyetem elnöke.
A Bankgasse szűk utcájában az osztrák rendőrség nem tudta a járdán tartani a CEU védelmére a magyar nagykövetséghez vonult tüntetőket. Bár a szervezők csak 50 tiltakozóban reménykedtek, kétszázan is voltak az akadémiai szabadság védelmében.
Egy ügyvéd azt kéri társaitól, hogy aki egyetért vele, az forduljon levéllel az ügyvédi kamara elnökéhez, hogy tiltakozzanak a lex CEU ellen és ajánlják fel jogi segítségüket az egyetemnek.
A német kormány helyettes szóvivője aggodalmát fejezte ki a CEU-törvény gyorsított elfogadása miatt, mire Kovács Zoltán ezt az ellenérvet is bevetette.
Csak tizenöt percet adjatok John Malkovich fejében! Vagy Áder Jánoséban.
Az operaénekes egyébként is aktívan politizál a Facebookon, de most keményen kiosztotta a kormányt.
Bár korábban a demonstrációt szervező Büki Zoltán azt mondta, nincs értelme azt megtartani, végül mégis akcióztak az Erzsébet hídon.
Ismét megszólalt Barabási Albert-László a CEU ügyében.
Nekik csak még egy ellenségkép. Magyarországnak a jövője.
Családjuknak üzenő fiatalok mondják el a Momentum Mozgalom szerda reggel közzétett videójában, mit jelent számukra a CEU hallgatójának lenni, és miért kell szerintük kiállni az intézményért nemcsak nekik, hanem mindenki másnak is.
A BME GTK Szociológia és Kommunikáció Tanszékének oktatója jövő hétfőtől sajátos módon akar tiltakozni a CEU működését ellehetetlenítő törvénymódosítás ellen, ha országosan legalább kétszáz oktató csatlakozik hozzá.
A Szabadság hidat mégsem zárták le ma reggel, de a Lánchídnál még lehet valami.