Az EBESZ-től és a Harvardról is üzentek a CEU-ért
Az EBESZ Demokratikus Intézmények és Emberi Jogok Irodájának vezetője és a Harvard Egyetem elnöke.
Az EBESZ Demokratikus Intézmények és Emberi Jogok Irodájának vezetője és a Harvard Egyetem elnöke.
A corvinusos Hallgatói Kezdeményezések Hálózata "Momentum – Fiatalok a közéletben" címmel rendezett beszélgetést a lex CEU megszavazásának másnapján; itt jelentette be a párt, hogy a NOlimpia után két újabb népszavazási kezdeményezést ad be. A CEU-t ellehetetlenítő törvény mellett Orbán és Gyurcsány a Momentum célkeresztjébe került.
A Bankgasse szűk utcájában az osztrák rendőrség nem tudta a járdán tartani a CEU védelmére a magyar nagykövetséghez vonult tüntetőket. Bár a szervezők csak 50 tiltakozóban reménykedtek, kétszázan is voltak az akadémiai szabadság védelmében.
Egy ügyvéd azt kéri társaitól, hogy aki egyetért vele, az forduljon levéllel az ügyvédi kamara elnökéhez, hogy tiltakozzanak a lex CEU ellen és ajánlják fel jogi segítségüket az egyetemnek.
Nem csak szellemi, de anyagi értelemben is felbecsülhetetlen lehetőség központja Budapest azzal, hogy itt van a CEU. De akár fel is becsülhető, megnéztük a számokat.
A német kormány helyettes szóvivője aggodalmát fejezte ki a CEU-törvény gyorsított elfogadása miatt, mire Kovács Zoltán ezt az ellenérvet is bevetette.
A magyar emberek az igazi áldozatok, miközben Orbán Viktor darabonként adja el a magyar demokrácia alapköveit – különböző frakciókhoz tartozó európai parlamenti képviselők közösen szólaltak fel a magyar miniszterelnök ellen. Köztük volt egy néppárti, tehát a Fidesz pártcsaládjához tartozó lengyel politikusnő is. A Néppárt frakcióvezetője pedig jelezte, beszélt a CEU rektorával.
A viszonylag friss egyetemek rangsorában elég előkelő helyet foglal el a CEU világszinten.
Nem telt bele 168 óra, hogy a szándékból törvény legyen. Ezen az erős magyar és nemzetközi nyomás is csak annyiban tudott változtatni, hogy még csavartak párat fojtogató hatásán. Miközben az ideológiát a keleti szél a Kremlből hozza, a törvény magán viseli Orbán Viktor kézjegyét.
Bár korábban a demonstrációt szervező Büki Zoltán azt mondta, nincs értelme azt megtartani, végül mégis akcióztak az Erzsébet hídon.
Ismét megszólalt Barabási Albert-László a CEU ügyében.
Nekik csak még egy ellenségkép. Magyarországnak a jövője.
Családjuknak üzenő fiatalok mondják el a Momentum Mozgalom szerda reggel közzétett videójában, mit jelent számukra a CEU hallgatójának lenni, és miért kell szerintük kiállni az intézményért nemcsak nekik, hanem mindenki másnak is.
A BME GTK Szociológia és Kommunikáció Tanszékének oktatója jövő hétfőtől sajátos módon akar tiltakozni a CEU működését ellehetetlenítő törvénymódosítás ellen, ha országosan legalább kétszáz oktató csatlakozik hozzá.
A Szabadság hidat mégsem zárták le ma reggel, de a Lánchídnál még lehet valami.
A CEU külföldi hallgatóinak és tanárainak nem személyes ügye, hogy az egyetem Budapesten maradjon. De a tudomány és a gondolkodás szabadsága az. És emiatt tüntettek azért, hogy a magyar kormány szálljon le az intézményről. Videó.
Miközben Sebestyén Balázs arról nyilatkozott, hogy a Rádió 1-ben alkotói szabadságot biztosítanak nekik, és nem szabad hagyni, hogy működjön az öncenzúra, a csatorna tulajdonosa furcsállotta a műsort, amely szerinte egyoldalú volt. "Meg is beszéljük majd Balázzsal" - mondta.