szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A BME GTK Szociológia és Kommunikáció Tanszékének oktatója jövő hétfőtől sajátos módon akar tiltakozni a CEU működését ellehetetlenítő törvénymódosítás ellen, ha országosan legalább kétszáz oktató csatlakozik hozzá.

„2017. április 10-étől határozatlan ideig nem vagyok hajlandó ellátni az oktatási, kutatási, adminisztratív és egyéb munkahelyi teendőimet, mindaddig, amíg a magyar országgyűlés vissza nem vonja a lex CEU néven elhíresült törvényt - amennyiben országosan legalább 200 oktató csatlakozik hozzám, akik közül legalább 20-an az én egyetememen (BME), legalább 2-en az én tanszékemen dolgoznak (Szociológia és Kommunikáció Tanszék)” – tette közzé a Facebookon kedd este Bárány Tibor.

A BME GTK Szociológia és Kommunikáció Tanszékének oktatója jelezte: ha nem csatlakoznak hozzá elegen, a tiltakozás más módját választja. Addig is kérte, hogy osszák meg a posztját minél többen.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Vállalkozás

A CEU kilövése illeszkedik Orbánék háborújába

Szintet lépett a kormány háborúja a külföldiek ellen azzal, hogy az Országgyűlés viharos gyorsasággal megszavazta a CEU működését ellehetetlenítő törvényt. Nem ez az első példa arra, hogy az állam törvényi eszközökkel ebrudal ki külföldi, de akár magyar céget a piacról.

hvg.hu Itthon

Ők szavazták meg a lex CEU-t

A szavazáson részt vevő 161 képviselőből 123-an mondtak igent a Közép-európai Egyetemet lehetetlen helyzetbe hozó törvénymódosításra kedden a parlamentben, miközben 38-an ellene szavaztak. 38-an nem voltak jelen. Orbán Viktor kissé csalódott volt, több kormánypárti támogatóra számított. Az Országgyűlés jegyzőkönyve alapján az alábbi képviselők szavazták meg a javaslatot.