Kifejezetten sután kódol, sok programozó mégis hisz neki – mi az?
52 százalék – az esetek ekkora hányadában ad helytelen választ a ChatGPT a programozással kapcsolatos kérdésekben, derül ki egy új kutatásból.
52 százalék – az esetek ekkora hányadában ad helytelen választ a ChatGPT a programozással kapcsolatos kérdésekben, derül ki egy új kutatásból.
Szintet lépett a ChatGPT új változatának fejlesztése, valamint egy biztonsági bizottságot is életre hívott a cég.
Rövid szöveges összefoglalók jelennek meg a TikTok keresőjében, melyek érintésre bővebben kifejthetik azt, amire a felhasználó kíváncsi.
Pillanatok alatt válaszol, megold matematikai problémákat, és tényleg úgy beszél, mintha egy másik emberrel diskurálna az ember: befutott a GPT-4o, a ChatGPT mögött álló új modell.
Egyfajta szabálykönyvet adott ki a ChatGPT fejlesztője, amelyben tisztázza, mire lehet használni a technológiáikat, és mire nem. Van azonban egy érdekes pont az erotikus tartalmakra vonatkozóan.
Az OpenAI egyelőre nem erősítette meg, de minden jel arra mutat, hogy a jövőben az interneten keres majd válaszok után a ChatGPT, és le is hivatkozza a forrásokat.
Már a mesterséges intelligenciára alapuló szolgáltatások nevével is visszaélnek a támadók, egy milliós követőbázissal rendelkező Facebook-oldalt is felhasználtak erre – a cél a kártevők telepítése volt az áldozatok gépére.
Több hírügynökség után ezúttal a Financial Times amerikai üzleti lap kiadójával sikerült dűlőre jutnia az OpenAI-nak, hogy minőségi adatkészleten tanulhasson a mesterséges intelligencia.
Új törvény védené a szerzői jogok tulajdonosait a mesterséges intelligenciát (MI) fejlesztő cégektől az Egyesült Államokban. Az MI-ben érdekelt vállalatok közül többen úgy látják, „méltányos lopás” nélkül egyszerűen nem tudják betanítani modelljeiket.
Bemutatta a GPT-4 Turbo nyelvi modell új változatát az OpenAI, okosabb és naprakészebb lett a ChatGPT.
A Forbes szerint 2024-ben rekordot döntött a dollármilliárdosok száma, ugyanis idén már 2781 milliárdost tartanak számon.
Immáron szabadon, regisztráció nélkül is lehet használni az OpenAI szolgáltatását, amely széles körben berobbantotta a mesterséges intelligenciát.
Mások mellett az Amazon és a Google dollármilliárdokban mérhető befektetése áll az Anthropic nevű amerikai saját nagy nyelvi modellje, a Claude fejlesztése mögött. Azért tették bele a pénzt, mert úgy gondolták, ez a platform lenyomhatja a ChatGPT-t. És ez most meg is történt.
A Cornell Egyetem kutatása rávilágít, hogy a beszélt nyelv dialektusa befolyásolhatja azt, hogy miként érzékelik a mesterséges intelligencia algoritmusai az egyéneket. Ez pedig azután befolyásolja a jellemükkel, foglalkoztathatóságukkal és a potenciális bűnözéssel kapcsolatos előítéleteket.
Már a jövőbe tekint az OpenAI vezére, onnan nézve pedig a jelenlegi GPT-4 nyelvi modell már elavultnak fog hatni – a kritika mindenesetre erős, hiszen pont a cég jelenlegi csúcstermékét húzta le Sam Altman.
2027-re már akár évi 85-134 terawattóra energiát is igényelhet a mesterséges intelligencia, ha a jelenlegi ütemben nő tovább.
Idő előtt nyilvánossá tették az OpenAI azon bejegyzését, mely a jelenleg még nem létező GPT-4.5 Turbo nyelvi modellt mutatja be. Ugyan az oldal gyorsan elérhetővé vált, néhány részlet így is kiszivárgott.
Négy biztonsági kutató edukációs célból fejlesztett egy vírust. A Morris II-vel arra hívják fel a mesterséges intelligenciát fejlesztő cégek figyelmét, hogy milyen veszélyeket kell kivédeniük platformjaik fejlesztés során.