Először használta drótkeféjét a Curiosity marsjáró

Először porolt le beépített drótkeféjével egy követ a vörös bolygón a Curiosity marsjáró.

  • MTI MTI
Először használta drótkeféjét a Curiosity marsjáró

Ez szükséges ahhoz, hogy a mérőműszer segítségével több információt szerezhessünk a kő összetételét illetően - közölte az Egyesült Államok Nemzeti Légügyi és Űrhajózási Hivatala (NASA) hétfőn a kaliforniai Pasadenában. A robotkarra erősített kefével szabadította meg a lapos, Ekwir 1 nevű követ a portól a Gale-kráterben a marsjáró. Diana Trukillo Nasa-kutató szerint az akció jól sikerült. A Curiosity első alkalommal vetette be fúróját is. 

Minden idők eddigi legdrágább és technikailag legfelszereltebb marsjárója csaknem fél éve van úton a vörös bolygón, ahol élet után kutat. Bevetése során a hatkerekű, kilencszáz kilogrammos robot többnyire víz nyomaira bukkant. A misszió összesen két évig tart, a NASA információi szerint a következő robotot 2020-ban küldik a Marsra.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.