Idén nem Bécs lett a világ legélhetőbb városa
Kijött az idei élhetőségi ranglista, amelynek három európai város végzett az élén. Bécs három év után a kiszámíthatósága megrendülése miatt csúszott le az első helyről.
Kijött az idei élhetőségi ranglista, amelynek három európai város végzett az élén. Bécs három év után a kiszámíthatósága megrendülése miatt csúszott le az első helyről.
Budapest a leggyorsabban javuló városok között szerepel, ez pedig most a 32. helyre volt elég.
Idén is Szingapúr illetve Hongkong vezeti a legdrágább városok listáját.
Közép- és Dél-Kelet-Európa kilenc vizsgált országa – köztük Magyarország – a gyenge euró és az olcsó kőolaj legfőbb haszonélvezője. Külön-külön kevéssé, de egyben akár jó terep is lehet a tőke számára a sokáig egy helyben toporgó régió. A szakértők azt azért hozzáteszik, hogy Magyarországon a kormányzat a törvénykezés segítségével hoz kedvezőbb helyzetbe cégeket és cégcsoportokat.
A legnagyobb független gazdasági elemzőcég, az Economist Intelligence Unit (EIU) közzétette azt a nemrégiben készült, egész Európára kiterjedő tanulmányát, amelyben a befektetők válság utáni várakozásait és a kockázatokról vallott nézeteit összegezték.
Görögország a pénzügyi kisegítő csomag és a masszív költségvetési konszolidációs program ellenére valószínűleg végül mégis adósságállományának átstrukturálására kényszerül – jósolták szerdán londoni pénzügyi elemzők.
Budapesten majdnem olyan jók a mindennapi élet általános feltételei, mint Londonban, és valamivel jobbak, mint New Yorkban – ez derül ki az Economist Intelligence Unit (EIU), vezető londoni gazdaságelemző ház friss összeállításából, amely szerint a kanadai Vancouver nyújtja a legjobb városi életkörülményeket a világon.
A szűkössé vált piaci finanszírozási lehetőségek ellenére is zömmel derűlátó a következő két év növekedési kilátásaival kapcsolatban a globális kis- és középvállalati szektor, jóllehet e cégkategória kelet-európai képviselői a világátlagnál jóval pesszimistábbak - ez derül ki az egyik vezető londoni gazdaságelemző cég szerdán közzétett friss felméréséből.
A legutóbbi makroadatok arra mutatnak, hogy talán most már véget ér a világgazdaság szabadesésének legrosszabb időszaka, áll az egyik vezető londoni gazdaságelemző cég csütörtöki jelentésében, amelyben több világgazdasági erőcentrumra, köztük az Egyesült Államokra javított, az euróövezetre azonban változatlanul kétévi recessziót jósló előrejelzések szerepelnek.
A kis- és közepes vállalkozások vezetői optimisták a hosszú távú kilátásokat illetően, de a rövid távú terveiket illetően aggódnak. Szerintük a kormányok is túl keveset tesznek értük – derül ki az Economist Intelligence Unit (EIU) legfrissebb felméréséből.