Az EU második legnagyobb inflációja a magyar
A nullához közelít az unió inflációja, de néhány, az eurózónán kívüli ország, közöttük Magyarország felhúzza.
A nullához közelít az unió inflációja, de néhány, az eurózónán kívüli ország, közöttük Magyarország felhúzza.
Miért keresi mindig a háború lehetőségét Orbán Viktor? – boncolgatja a kérdést írásunk matematikus-pszichológus szerzője, Mérő László, katonazenészhez hasonlítva a kormányfőt: katonának zenész, zenésznek katona.
Novemberben 6,7 százalékkal kevesebb új személyautót értékesítettek itthon, mint tavaly ilyenkor.
Orbán Viktornak már a 2022-es parlamenti választás lebeg a szeme előtt, ezért volt fontos neki, hogy a jogállamiság megsértéséért kiszabandó szankciókat csak később vethesse be az unió. Brüsszel viszont mindent elkövet, hogy ez a később minél hamarabb legyen, és nem a jogállamiság számonkérése az egyetlen fegyvere.
Az eddiginél sokkal szigorúbb digitális szabályokat vezethetnek be Európában.
Elébe megy a legnagyobb német lap a holnapi döntésnek, amelynek az a tétje, hogy kizárják-e az Európai Néppárt (EPP) parlamenti csoportjából Deutsch Tamást, aki minősíthetetlen szavakkal illette a Néppárt frakcióvezetőjét, Manfred Webert.
A Szájer-féle botrány talált kincs volt az ellenzék számára, de hogy árt-e a Fidesznek, azt egyelőre nem tudni – írja a vezető német jobboldali lap.
Nem meglepő módon megoszlanak a vélemények.
Gulyás Gergely azt reméli, hogy a németek által készített dokumentumot egyhangúlag elfogadják majd az EU-csúcson. Gulyás elárulta azt is, hány koronavírusos beteg van intenzív osztályon.
A legrosszabbkor jött a Politico ítélete, mely szerint Orbán Viktor a kontinens negyedik legfontosabb szereplője – mondja egy diplomata, ez ugyanis elszántabbá tette az ellenfeleit. Kizárt, hogy ennek tudható be Szájer József bukása is, de ez is hatással lesz Orbán harcaira.
Deutsch Tamás frakciótagságának megszüntetését kezdeményezte Othmar Karas, az Osztrák Néppárt európai delegációvezetője. Az ÖVP politikusát a vétóról, a Fideszről és Szájerről kérdeztük.
Gyakorlatilag mindenki hallott az elmúlt egy hétben Szájer József ügyéről és a többség szerint súlyos botrányról van szó - ez derül ki a Medián HVG-nek készített felméréséből. A fideszesek közül többen gondolják azt, hogy ártott az eset a kormánypártnak és a jobboldali szavazók döntő többsége abban is egyetért, hogy magánügy, ha egy politikus homoszexuális.
A rossz kompromisszum drasztikus következményekkel járhat, kiderülhet, hogy az EU nem a jogállamiság alapján álló demokráciák klubja.
Nem csak az EU finanszírozása állhat le új költségvetés nélkül, de mély politikai válság is kialakulhat a magyar–lengyel vétó miatt. Erre figyelmeztet a Bloomberg helyzetértékelése, hozzátéve, hogy a helyzet igen súlyos. Megbénulhat a döntéshozatal, és mozgásba lendülhet a kétsebességes Európa terve.
Katasztrófa volna, ha Magyarország végleg elfordulna Európától, ám az Unió országainak egységesen kell elutasítaniuk a lengyel és a magyar jogsértéseket, írja az osztrák Profil.
Az Euronews szerint a Fidesz brüsszeli erős emberének dicstelen bukása arról is sokat elárul, miként működik ma Magyarországon a hatalom szekerét toló sajtó. Egy ilyen ügybe persze bárki belebukna, de ez esetben a történtek sokat árthatnak a kormány hitelességének is, hiszen Orbán keményen melegellenes vonalat visz, idáig nem kis részben a most lemondott politikus közreműködésével. Ennek megfelelően Brüsszelben képmutatónak minősítik, amit a képviselő és a Fidesz művelt.
Napok óta mesél, közben azzal vádolják, hogy hazudik – a hvg360 felkereste annak a partinak a szervezőjét, amely után Szájer Józsefet kábítószerrel a hátizsákjában fogták el a rendőrök. David Manzheley kitart eddigi verziója mellett a történtekről, és kitartóan állítja, hogy a bulijaira további fideszes kötődésű emberek is járnak. Sőt, tudni véli, hogy kerültek a rendőrök múlt pénteken a lakásába.
A miniszterelnök-helyettes kissé előrerohant, mikor csütörtökön arról beszélt, milyen feltételekkel szavazzák meg mégis a 7 éves uniós költségvetést, a jogállamisági feltételekkel együtt. A lengyel kihátrálás azt jelentette volna, hogy Magyarország egyedül marad.
Magyarország számára a kormánynarratíva által teherként, defenzióra kényszerítő vitaként keretezett jogállamiság-kérdés olyan opció lehetne, mellyel például előmozdíthatná a kisebbségi jogvédelem ügyét is. Vélemény.