Budapesten Gyurcsányék a másodikak, a Jobbik csak ötödik
A fővárosban az EP-választáson a Fidesz 43,75 százalékos eredménye mögött a DK érte el a legjobb pozíciót 13,1 százalékkal, a Jobbikot a volt összefogás pártjai egyenként is megelőzték.
A fővárosban az EP-választáson a Fidesz 43,75 százalékos eredménye mögött a DK érte el a legjobb pozíciót 13,1 százalékkal, a Jobbikot a volt összefogás pártjai egyenként is megelőzték.
A párt így akar üzenni Európának és Kövér Lászlónak.
Míg a választópolgárok több mint fele tét nélkülinek érzi a vasárnapi voksolást, és nem akar részt venni az európai parlamenti választáson, egyes pártoknak létkérdés, hogy jó eredményt érjenek el. Sőt még a biztos győzelemre számító Fidesznek is van veszítenivalója. Elmondjuk, mi a belpolitikai tétje, és milyen hatással lehet a politikusok karrierjére az EP-voksolásnak.
A Bajnai Gordon vezette Együtt-PM szövetség "Simon-ügyének" tartja a Fidesz szóvivője, hogy a Magyar Nemzet online kiadásának írása szerint adóhivatali vizsgálat miatt szabadult meg több száz milliós vagyonától a Párbeszéd Magyarországért (PM) színeiben a fővárosban politizáló Sipos Péter.
Pápai Levente, az Együtt-PM politikusa azt gyanítja, hogy a korábbi gazdasági miniszter, Matolcsy György bennfentes információkat adott át a Goldman Sachs képviselőinek arról, hogy Magyarország felveszi a kapcsolatot a Nemzetközi Valutaalappal. Most az angol bankfelügyelettől várja a válaszokat az üggyel kapcsolatban.
Törvényjavaslatban kezdeményezi Szabó Tímea, hogy 2018-tól az országgyűlési, az EP- és az önkormányzati választásokon is kötelező legyen ötvenszázalékos női kvótát alkalmazni a jelöltállító listákon. Erről az Együtt-PM-ben politizáló független képviselő hétfőn sajtótájékoztatón beszélt.
A szocialisták akadályozták, hogy Rogán Antal vagyonügye nagyobb szerepet kapjon az ellenzéki kampányban, de nem tudja, hogy Molnár Zsolt állt-e a háttérben – mondta Juhász Péter, az Együtt-PM társelnöke a Népszabadságnak adott interjúban, hozzátéve, hogy eltökélt abban, hogy a Rogán-ügyet végigvigye. Azt is elmondta, hogy az Együtt-PM biztosan saját főpolgármester-jelöltet állít majd.
Szigetvári Viktor, az Együtt–PM társelnöke nagyon szeretné látni, hogy pontosan milyen viszonya van a békemeneteket is szervező CÖF-nek a Fidesszel.
Újra benyújtja törvénymódosító javaslatát az Együtt-PM, mely alapján kötelező lenne kitűzni az uniós zászlót minden középületre, így az Országházra is. Előző nap kiderült, mivel erre nincs törvényi kötelezettség, a házelnök, Kövér László nem rakatta ki a Házra a zászlót.
A Fideszen kívül mostantól mindenki szélsőséges, erről (is) szólt Orbán Viktor beiktatási beszéde. Az „orbáni középpel” megvalósul az öt éve beígért „centrális erőtér”, elemezték kormánytagok, fideszes képviselők, háttéremberek a hvg.hu-nak a kormányfő szombati beszédét. Igaz, van, aki szerint egyes pártok kikerülhetnek a bélyeg alól, bár „küzdeniük komolyan kell érte”, és van, aki szerint az MSZP például „nem szélsőséges”. A többiek annak örülhetnek, hogy „Orbán szavainak közjogi vonatkozásai természetesen nem lesznek”.