Karácsony Gergely is lemondott az LMP-ben
Lemondott frakcióhelyettesi pozíciójáról Karácsony Gergely, LMP-s parlamenti képviselő, miután a párt kongresszusa szombat éjjel úgy döntött, nem csatlakoznak az Együtt 2014 mozgalomhoz.
Lemondott frakcióhelyettesi pozíciójáról Karácsony Gergely, LMP-s parlamenti képviselő, miután a párt kongresszusa szombat éjjel úgy döntött, nem csatlakoznak az Együtt 2014 mozgalomhoz.
A hvg.hu-nak sikerült videóra venni, amint az LMP zártkörű kongresszusának végén lemond Jávor Benedek. A frakcióvezető az után mondott le, hogy az ökopárt kongresszusán a többség arra szavazott, hogy ne lépjenek be az Együtt 2014 Mozgalomba. A döntés győzelem Schiffer András számára, és a kooperatív Karácsony Gergely-Jávor Benedek tengely képviselte politika háttérbe szorulását jelenti. Nézze meg videónkat!
Az ökopárt kongresszusán a többség arra szavazott, hogy ne lépjenek be az Együtt 2014 Mozgalomba. A döntés győzelem Schiffer András számára, és a kooperatív Karácsony Gergely-Jávor Benedek tengely képviselte politika háttérbe szorulását jelenti. Jávor Benedek lemondott a frakcióvezetésről, Schiffer András ugyanakkor azt mondta lapunknak, nem akar frakcióvezető lenni.
Tudósítónk szerint már többen vannak a "függetlenségpártiak" az LMP kongresszusán.
Éjfélig is elhúzódhat a Lehet Más a Politika kongresszusának első napja. Két fontos kérdésről fog szavazni a párt a mai napon.
A többi ellenzéki párttal való együttműködési lehetőségeken vitáznak az LMP kongresszusának küldöttei.
A tudósítónk által megkérdezettek szerint elképzelhető valamilyen együttműködés az Együtt 2014-gyel, ám Bajnai személye sokaknak akadály.
Az LMP-nek igent kell mondania az Együtt 2014-gyel való együttműködésre, azt viszont semmi sem indokolja, hogy csatlakozzon is a mozgalomhoz - mondta szombaton az MTI-nek Róna Péter.
Levették az LMP kongresszusának napirendjéről a jelöltállítás szabályainak megvitatását - tudta meg az MTI.
Kompromisszumos megoldás születhet az LMP hétvégi kongresszusán arról, hogy kezdjen-e tárgyalásokat az ökopárt a Bajnai Gordon nevével fémjelzett Együtt 2014 mozgalommal.
Az orwelli doublethink szabályainak megfelelően „a nemzeti együttműködés rendszerének” keresztelt társadalom- és szabadságellenes wannabe-egypártrendszer erkölcsi minőségét és jelentőségét relativizálni vakság és érzéketlenség. Nincs ma erősebb erkölcsi imperatívusz a hazai politikában ennek a rezsimnek az eltávolításánál. Rauschenberger Péter írása.
Az LMP szombaton kezdődő, kétnapos budapesti kongresszusának első napján dönt a párt stratégiájáról, ezen belül szövetségesi politikájáról. Ha a résztvevők az együttműködést választják, akkor külön határozatot kell hozniuk az LMP Együtt 2014-gyel kialakítandó viszonyáról.
A Kalózpárt nem akar csatlakozni az Együtt 2014-hez, mert szerintük a Bajnai Gordon által vezetett politikai erő is ugyanazzal a módszerrel szeretne a hatalomba kerülni, amely a Fidesz-kormányt hatalomra juttatta.
Tizenhat százalék - mintegy 1,3 millió fő - a részvételi hajlandóságot mutató, de preferenciájukban bizonytalan szavazók aránya ma Magyarországon, meggyőzésük eldöntheti a választások kimenetelét - állapította meg legfrissebb elemzésében az Ipsos, amely a parlamenti pártok, azon belül nagyobb részt az ellenzék potenciális "tartalékait" sok százezresre becsüli.
Az MSZP elutasítottsága még Gyurcsány Ferenc pártjáénál is magasabb az LMP táborában a Nézőpont Intézet felmérése szerint. A kutatás 4 százalékosra mérte az LMP, 7 százalékosra Bajnaiék támogatottságát.
Gyerekjáték lesz a közös programalkotás - mondta az ellenzéki együttműködésre utalva a 168 Órának adott interjúban Oszkó Péter volt pénzügyminiszter, a Haza és Haladás Alapítvány egyik alapítója.
De tényleg dönteni kell: a hosszú tépelődés megkérdőjelezheti az erkölcsi piedesztál szilárdságát, miközben egyértelműen rontja a párt esetleges tárgyalási pozícióit az Együtt 2014-gyel - írja a Véleményvezér blog.
Kilőtt Bajnai Gordon népszerűsége az utóbbi hetekben az MSZP szavazói közt, akik összefogást akarnak a párt 2014-es győzelme, illetve a kormány leváltása érdekében. A pártelit viszont óvatos, és bizalmatlanul méregeti a volt miniszterelnök térnyerését. Attól tartanak, hogy a tagságon keresztül akar majd hatni a vezetőségre az együttműködésről folytatandó tárgyalásokon. A Bajnai-stáb szerint erről szó sincs, hónapokkal ezelőtti meghívásoknak tettek eleget, amikor a korábbi kormányfő vidéki körútra indult.
Nemcsak gazdasági válság alakult ki 2010-re, hanem szellemi és morális válság is - mondta Kövér László Kecelen, a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége (KÉSZ) győri szervezetének Mit? Miért? Hogyan? Magyarország talpra áll! című országjáró kerekasztal-beszélgetésén.
"Bajnaitól ideges lesz a kormányzó Fidesz" - írja a The Economist Közép- és Kelet-Európával foglalkozó blogja, az Eastern Approaches, amely szerint Bajnai, a szelíd modorú üzletember valószínűtlen Dávidként száll szembe a kormány Góliátjával.