A fideszesek nem aggódnak, de Gyurcsány bukást vizionál
Egymásra mutogat az MSZP és a Fidesz az IMF-fel folytatott vita megszakadását követően, a parlamenti vitákat és nyilatkozatokat üzengetések és minősítgetések kísérik.
Egymásra mutogat az MSZP és a Fidesz az IMF-fel folytatott vita megszakadását követően, a parlamenti vitákat és nyilatkozatokat üzengetések és minősítgetések kísérik.
Sok szó esett a választás előtt arról, hogy a Fidesznek nem lesz könnyű dolga ellenzéki politikáját összehangolni megszerzett kormányzati pozíciójával - olvasható a Political Capital blogon.
E ciklus sikere alapvetően nem a nyilatkozatok kifüggesztésén, a zsákmányelv alkalmazásán vagy a szimbolikus politika egyéb elemein múlik, hanem azon, hogy képes lesz-e a kormány érdemben változtatni az emberek fejében az életkörülményekről kialakult képen - olvasható Török Gábor blogján.
A kormánypárt gazdasági szakpolitikusai szerint nincs gond, a BUX és a forint gyengélkedése csak átmeneti, ami mögött pszichikai, nem pedig gazdasági okok vannak. A hvg.hu hétfő délután a Parlamentben érdeklődött.
Bihari Mihály mellett az egykori kancelláriaminiszter-politológust, Stumpf Istvánt jelölte alkotmánybírónak a Fidesz. A törvény szövegét szabadon értelmezi a kormánypárt, ugyanis a társadalomtudomány művelőjeként ismert Stumpf nem tekinthető "kiemelkedő tudású elméleti jogásznak", akinek jogtudományi publikációi lennének, de nem is rendelkezik húsz éves jogi gyakorlattal sem – jóllehet egy alkotmánybírónak e kritériumoknak a törvény szerint meg kellene felelnie.
Heves vita bontakozott ki hétfőn a parlamentben napirend előtt a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) és az EU-val folytatott tárgyalásokról. A Fidesz frakcióvezetője szerint, ami a forint körül zajlik az egyértelmű nyomásgyakorlás, míg a szocialisták a pénzügyi és gazdasági tárgyú törvénycsomag visszavonását javasolták. A kormány képviselője leszögezte: a 29 pontos akciótervet nem vonják vissza.
A Fidesz-frakció hétfői ülésén határozottan állást foglalt a bankadó mellett - közölte a képviselőcsoport tanácskozása után Lázár János, aki azt mondta: "lesz bankadó 2010-ben, lesz 2011-ben is". A frakcióvezető sajtótájékoztatóján közölte azt is, nem látnak lehetőséget arra, hogy "a Nemzetközi Valutaalap (IMF) kéréseinek eleget téve" megsarcolják azokat az embereket, "akiket az elmúlt nyolc év szocialista kormányzása gatyára vetkőztetett".
A Fidesz jelenlegi politikája, és a nemzetközi partnerekkel való sikeres tárgyalásra, valamint megegyezésre való képesség hiánya hatalmas költségeket, óriási kockázatokat jelent az országnak - írja Oszkó Péter blogjában, hozzászólva egyik posztjához.
Egy-két hete terjed az körlevél, amely azt állítja, hogy a Fidesz egy 1952-es Szabad Nép cikkből lopta a Nemzeti Együttműködés Nyilatkozatának szövegét. De hogy mindez igaz-e? Ennek járt utána az Urbanlegends.hu.
Tragédiának tartja az MSZP, hogy a Fidesz várhatóan Kövér Lászlót jelöli az Országgyűlés elnökének. A párt szóvivője annak kapcsán, hogy Orbán Viktor pénteken a Fidesz választmányi elnökét javasolta házelnökjelöltnek, az MTI-nek úgy fogalmazott: "a három közjogi méltóság ezek szerint egyenlő a Fidesz országos elnökségével, ez maga az állampárt".
Áll a vizsgálat elé a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezetének (VDSZSZ) alelnöke, de "rosszul esik neki", hogy épp a Fidesz képviselője vetette fel: túl magas fizetést kapnak a MÁV-nál működő érdekképviseletek vezetői. Bárány Balázs az MR1-Kossuth Rádiónak elmondta, viszonyítás kérdése, hogy a másfél millió forintos fizetésüket valaki soknak vagy kevésnek tartja.
Amikor a miniszterelnök elfogadta előbb az LMP, majd a Jobbik meghívását, megfontolásai mögött számos politikai érdek meghúzódhatott - véli Török Gábor politológus.
A kormányoldal jelöltjei a jelenlegi politikai erőviszonyok alapján az ország valamennyi településen jó eséllyel indulnak a Sólyom László köztársasági elnök által október 3-ra kitűzött önkormányzati választásokon - vélekedtek az MTI által csütörtökön megkérdezett politológusok.
A kormánynak és a Fidesz-KDNP-frakciónak eltökélt szándéka, hogy megvizsgálja az állami cégeknél működő szakszervezetek vezetőinek fizetését, és ha igazságtalanságot tapasztal, lépni fog - közölte Selmeczi Gabriella fideszes országgyűlési képviselő a Magyar Nemzet csütörtöki számában megjelentekre reagálva.
A továbbiakban ne lehessen a kutatók és a nyilvánosság elől elzárni a kommunista, majd szocialista diktatúra történelmi dokumentumait, eltitkolni vezetőinek tevékenységét - összegezte a fideszes L. Simon László a lex Biszkuként emlegetett országgyűlési határozati javaslat céljait.
A Jobbik népszerűsége egyelőre nem apad, a Fidesz idővel azonban felszámolhatja a pártot - írta a Jobbikról közölt elemzésében a Foreign Policy amerikai külpolitikai magazin.
Véget kell vetni az egyéni utak keresésének, össze kell zárni a sorokat, nyitni kell a társadalom felé, demokratikus körök szervezésével ellensúlyozva a Fidesz kétharmadát – hangsúlyozta az alábbi interjúban Mesterházy Attila pártelnök, aki óvakodott attól, hogy nyíltan bírálja Szili Katalint vagy Gyurcsány Ferencet, ugyanakkor jelezte: számít Molnár Csaba és Botka László együttműködésére.
Tele van a sajtó a Fidesz és az LMP különös barátságáról szóló írásokkal. A jellemzően névtelenül nyilatkozó „befolyásos politikusok” beavatnak minket a nagy stratégia részleteibe is – olvasható Török Gábor politológus blogján.
A szocialista pártstruktúra működésképtelensége immáron hivatalos, s az MSZP szocialista polgári körök szervezésébe kezd. Míg azonban a Fidesz erős pártként, a kormányzás más úton történő „folytatására” szervezhette meg a köröket, addig a meggyengült szocialistáknak a párt egyben tartása, a pártépítés a céljuk. Jogos lehet tehát a kérdés: sikeres kísérletnek leszünk-e szemtanúi, vagy a demokrata körök az orbáni példa életképtelen mutáció lesznek csupán?
Az Országgyűlés úgy döntött: fenntartja két fideszes politikus, Meggyes Tamás és Szekó József mentelmi jogát. Mindkét politikus ellen rágalmazás miatt tettek feljelentést. Meggyes Tamás kiadását a Jobbik és az LMP, Szekó Józsefét csak a Jobbik támogatta.